Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Okazje

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż - fotorelacja

W dniach 16 - 17 lipca 2011 r. już po raz dziewiąty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Święto Kwiatów na Festiwalu Róż. Jego organizatorem byli: Biuro Kwiatowe Holandia oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Dziewiąta edycja Festiwalu Róż

Tegoroczne Święto Kwiatów na Festiwalu Róż obfitowało w liczne atrakcje florystyczne i rozrywkowe. Celem wystawy było zachęcenie rodzin do obcowania z przyrodą, kontaktu z kwiatami i roślinami oraz poszerzania wiedzy na ich temat. Sądząc po liczbie odwiedzających, cel został osiągnięty.

Królowały róże

Na Festiwalu Róż bezsprzecznie królowały róże. Na ponad stuletniej różance można było podziwiać blisko 160 unikalnych odmian róż ogrodowych oraz,  specjalnie na tę okazję przygotowane przez Klub florystów SITO, oryginalne kompozycje z róż ciętych.

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż
Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż
Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

W ogrodzie botanicznym zaprezentowane zostały także prace wykonane przez grupę Akademii Florystycznej oraz uczestników pierwszych florystycznych warsztatów plenerowych "Roślinne przeobrażenia" - Sztuka Widzenia.

Na Festiwalu Róż bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się instalacje florystyczne w postaci sukien utkanych z kwiatów, których pomysłodawcą jest Mistrz Florystyki z Łotwy Druvis Ciritis.

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

Moc atrakcji

Święto Kwiatów na Festiwalu Róż obfitowało w liczne atrakcje przeznaczone dla całej rodziny. Dla odwiedzających przygotowano liczne konkursy z nagrodami, koncerty muzyczne, pokaz rytuału parzenia herbaty.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się studio fotograficzne, gdzie bezpłatnie można było zrobić sobie zdjęcie wśród kwiatów. W ogrodzie udzielane były porady na temat pielęgnacji roślin, a na kiermaszu można było zrobić małe zakupy, wybierając coś dla siebie z bogatej oferty roślin doniczkowych, rabatowych oraz doniczek i osłonek, przetworów z dzikiej róży oraz oryginalnej biżuterii.

Zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów florystycznych prowadzonych przez mistrzynie florystyki. Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak: czytanie bajek, malowanie buziek, kącik plastyczny, konkursy z nagrodami, układanie puzzli.

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

Paweł Romanowski

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu