Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż - fotorelacja

W dniach 16 - 17 lipca 2011 r. już po raz dziewiąty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Święto Kwiatów na Festiwalu Róż. Jego organizatorem byli: Biuro Kwiatowe Holandia oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Dziewiąta edycja Festiwalu Róż

Tegoroczne Święto Kwiatów na Festiwalu Róż obfitowało w liczne atrakcje florystyczne i rozrywkowe. Celem wystawy było zachęcenie rodzin do obcowania z przyrodą, kontaktu z kwiatami i roślinami oraz poszerzania wiedzy na ich temat. Sądząc po liczbie odwiedzających, cel został osiągnięty.

Królowały róże

Na Festiwalu Róż bezsprzecznie królowały róże. Na ponad stuletniej różance można było podziwiać blisko 160 unikalnych odmian róż ogrodowych oraz,  specjalnie na tę okazję przygotowane przez Klub florystów SITO, oryginalne kompozycje z róż ciętych.

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż
Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż
Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

W ogrodzie botanicznym zaprezentowane zostały także prace wykonane przez grupę Akademii Florystycznej oraz uczestników pierwszych florystycznych warsztatów plenerowych "Roślinne przeobrażenia" - Sztuka Widzenia.

Na Festiwalu Róż bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się instalacje florystyczne w postaci sukien utkanych z kwiatów, których pomysłodawcą jest Mistrz Florystyki z Łotwy Druvis Ciritis.

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

Moc atrakcji


Święto Kwiatów na Festiwalu Róż obfitowało w liczne atrakcje przeznaczone dla całej rodziny. Dla odwiedzających przygotowano liczne konkursy z nagrodami, koncerty muzyczne, pokaz rytuału parzenia herbaty.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się studio fotograficzne, gdzie bezpłatnie można było zrobić sobie zdjęcie wśród kwiatów. W ogrodzie udzielane były porady na temat pielęgnacji roślin, a na kiermaszu można było zrobić małe zakupy, wybierając coś dla siebie z bogatej oferty roślin doniczkowych, rabatowych oraz doniczek i osłonek, przetworów z dzikiej róży oraz oryginalnej biżuterii.

Zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów florystycznych prowadzonych przez mistrzynie florystyki. Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak: czytanie bajek, malowanie buziek, kącik plastyczny, konkursy z nagrodami, układanie puzzli.

Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż

Paweł Romanowski


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu