Logo
Logo
11
Okazje

Jak uszyć poduszki na meble ogrodowe?

W sezonie letnim i wiosennym coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Dlatego warto zatroszczyć się wygodne meble, które staną w kąciku relaksu w ogrodzie. Jednym ze sposób na odświeżenie mebli, nadanie im lekkości i zmianę ich charakteru jest zaopatrzenie ich w miękkie poduchy. Zapewnią one wygodę, a także atrakcyjny wygląd. Warto wiedzieć jak samemu w zaciszu domu uszyć atrakcyjne poduszki na meble ogrodowe.

 

Jak uszyć poduszki na meble ogrodowe?

W Internecie można znaleźć wiele inspiracji dotyczących szycia poduszek na meble ogrodowe. Warto zastanowić się co będzie najbardziej pasowało do mebli i charakteru ogrodu. Po wyborze materiału, pierwszym rokiem jest wykonanie właściwego wykroju. W tym celu dobrze jest zmierzyć meble i zaznaczyć odpowiednie wymiary na materiale. W tym celu dobrze jest użyć szarego mydła lub kredy. Należy pamiętać o pozostawieniu miejsca na szwy.

Następnym krokiem jest wycięcie kroju poduszki i złożenie tkaniny tak, aby możliwe było jej przypinanie wcześniej przygotowanymi szpilkami czy to na krzesła ogrodowe czy na ławę. Kiedy materiał będzie odpowiednio przygotowany można go zszyć z trzech stron. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się maszyna do szycia, za jej pomocą można bardzo sprawnie i efektownie połączyć ze sobą dwie warstwy materiału. Do czwartej strony należy wszyć zamek. Wszystko to należy zrobić bardzo precyzyjnie, aby efekt był jak najbardziej estetyczny.

Kiedy poszewka na poduchę będzie już gotowa, można z powodzeniem doszyć do niej różne dodatki jak np. sznureczki, które zapobiegną przesuwaniu się lub elementy dekoracyjne, różne pompony, zawieszki itd. 

Jakie materiały wykorzystać do uszycia poduszki ogrodowej?

Szyjąc własną poduszkę ogrodową do mebli ogrodowych, należy zwrócić dużą uwagę na wybór odpowiednich materiałów. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każda tkanina sprawdzi się na zewnątrz. Warto wybrać materiały, które są odporna na działanie promieni słonecznych, ponieważ poduszki mogą być wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych co prowadzi do ich wyblaknięcia.

Dobrze by było, żeby wykorzystywana tkanina była też odporna na działanie wody i szkodliwych czynników atmosferycznych. Dzięki temu wnętrze będzie ochronione przed przemoknięciem. Dobrym rozwiązaniem jest wybór materiałów, które mają w swoim składzie akryl lub poliestru. 

W jaki sposób zrobić poduszki na meble ogrodowe?

Aby samodzielnie wykonać poduszki ogrodowe, a nie tylko poszewki. Należy przygotować maszynę do szycia, wybrany materiał, nici, a także gębkę, z której wykona się wkład, suwak i przybory do szycia. Po uszyciu poszewki, gąbkę trzeba dokładnie przyciąć, tak żeby pasowała do wymiarów.

Ceneo.pl - najlepszy wybór

Na stronie Ceneo można znaleźć bardzo szeroki wybór gotowych poduszek na meble ogrodowe, a także materiałów, z których można je wykonać samodzielnie. Warto zapoznać się z dostępną ofertą i zadbać o wygląd swojego tarasu czy altanki przed rozpoczęciem lata. Warto także zakupić akcesoria, które pozwolą na ozdobienie poduszek jak np. wstążki, kolorowe zawieszki itd. 

04/26/2021
Źródło: materiały prasowe

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu