Logo
Logo

GARDENIA 2017: Podsumowanie - Targi zakończone, sezon ogrodniczy rozpoczęty!

Pierwszy weekend marca w Poznaniu należał do miłośników zieleni. W dniach 2-4 marca 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkali się profesjonaliści z branży ogrodniczej z właścicielami przydomowych ogródków, tarasów i balkonów.

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA
to wydarzenie międzynarodowe, które łączy pasjonatów zieleni z Polski i Europy. Przez trzy dni GARDENIĘ odwiedzili przedstawiciele branży m.in. z Austrii, Białorusi, Dani, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii, którzy mogli wziąć udział w wielu bardzo interesujących wydarzeniach.

Targi zostały przygotowane z myślą o przedstawicielach z każdego sektora ogrodniczego oraz osobach poszukujących nowatorskich rozwiązań z zakresu aranżacji przydomowych przestrzeni. GARDENIA po raz kolejny stała się miejscem spotkań dla pasjonatów, którzy w atmosferze dobrej zabawy i pozytywnych emocji przygotowali się do nowego sezonu ogrodniczego.

GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych
GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych
GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych

Święto branży ogrodniczej

Najbardziej widowiskowe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Targi ogrodnicze GARDENIA po raz kolejny wypadły bardzo okazale – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Podczas wydarzenia można było zapoznać się z bogatą ofertą roślin, drzew i krzewów, narzędzi, nawozów, kosiarek, systemów nawadniających, dekoracji, usług ogrodniczych, nowości i innowacyjnych rozwiązań, które z pewnością poprawią komfort pracy w ogrodzie – dodaje. GARDENIA wypełniona była również warsztatami na żywo, pokazami, seminariami i spotkaniami biznesowymi ze znanymi w kraju autorytetami.

GARDENIA to prawdziwe święto ogrodnicze i niezwykle huczne otwarcie sezonu. To festiwal nowości, który zwiastuje wiosnę i wyznacza nadchodzące trendy.

Taka uprawa warzyw stanie się Twoim nowym hobby. W tym warzywniku to czysta przyjemność
Przeczytaj także
Taka uprawa warzyw stanie się Twoim nowym hobby. W tym warzywniku to czysta przyjemność

Pierwszy dzień targów rozpoczęła XI edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa” zorganizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Przestrzeń dla zieleni”. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników i architektów krajobrazu.

GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych
GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych
GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych

Drugiego dnia do debaty na temat ważnych dla branży zagadnień zaprosili wybitni specjaliści. Wszystko w ramach I Kongresu Liderów Branży Ogrodniczej, który uświetnił program wydarzeń Targów GARDENIA. Prelegentami Kongresu byli m.in. autorzy pierwszego w historii poradnika „Nie bądź zielony! W ogrodzie sprzedaży” – dr Marek Zieliński oraz dr hab. Grzegorz Leszczyński, którzy wprowadzili uczestników w tajniki procesu sprzedaży i wieńczenia go sukcesem. Swoją obecnością spotkanie uświetnili Stepan Smerda, członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych oraz Henryka Koblańska, executive director Grupy Reklamowej Hands, która prezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu promocji sprzedaży i organizacji centrów ogrodniczych.

Frekwencja dopisała również podczas warsztatów projektowych z aranżacji ogrodów, spotkania blogerów czy warsztatów na żywo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też prelekcje na temat trendów w branży automatycznych systemów nawadniających, nowych rozwiązań technicznych i aplikacji w maszynach ogrodniczych czy barw w ogrodzie. Wiele emocji wzbudził też konkurs Inspiracje-Aranżacje. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia był „Ogród z książką”. Podczas Targów GARDENIA nie zabrakło również możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonaci kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych mogli wziąć udział w kiermaszu ogrodniczym.

Na scenie pojawiły się gwiazdy ogrodniczego świata, które zdradziły najważniejsze zasady pielęgnacji roślin, opowiedziały o najnowszych trendach w ogrodnictwie. Marek Jezierski poprowadził warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją”, podczas których podzielił się swoim 20-letnim doświadczeniem. Spotkanie z Markiem Jezierskim nie było teorią, tylko praktyką. Była to również możliwość wygrania nagród w licznych konkursach. Targi odwiedziła także Maja Popielarska.

GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych
GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych
GARDENIA 2017 Podsumowanie targów ogrodniczych

XI edycja Targów GARDENIA pobiła kolejne rekordy

Odnotowaliśmy wzrost powierzchni wystawienniczej, większą niż rok wcześniej liczbę wystawców. Nasze wyobrażenia przerosła także liczba zwiedzających, którzy w tym roku wyjątkowo tłumnie przybyli na wydarzenie – zapewnia Jakub Patelka. Na powierzchni ponad 39.000 m2 swoją ofertę zaprezentowało przeszło 600 wystawców. Natomiast liczba uczestników bloku targów GARDENIA/SPECIAL DAYS/SPORT INVEST wyniosła 28.719 osób.

Olbrzymi sukces Targów to wielka zasługa wystawców, którzy przygotowali wyjątkowo bogatą i różnorodną ofertę. Ważną rolę odegrały też media branżowe i konsumenckie, które od lat aktywnie wspierają Targi, promując szeroko wydarzenie. Udział w dzisiejszym zwycięstwie miały również stowarzyszenia branżowe, które wsparły Targi pod względem merytorycznym. – To, że Targi były bardzo udane widać było po rozmowach z wystawcami, którzy pozytywnie docenili wysoką frekwencję, szeroki program wydarzeń oraz atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych – zaznacza Jakub Patelka.

Widzimy się ponownie w 2018 roku!

2017-03-06
Źródło: MTP