Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

GARDENIA – największe ogrodnicze show już wkrótce

Najważniejsze wydarzenie dla miłośników zieleni w 2016 roku, które po raz X zorganizują Międzynarodowe Targi Poznańskie, zgromadzi firmy prezentujące nowe trendy ogrodnicze m.in. z Belgii, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Targi odbędą się w dniach 25-27 lutego 2016 roku w Poznaniu.

GARDENIA to targi motywujące, zachwycające i ekscytujące. Hale wystawowe pachną przeróżnymi odmianami kwiatów, drzew i krzewów, a wystawcy przyciągają licznymi wariacjami nowoczesnych urządzeń i narzędzi. Zwiedzającym, którzy przekroczą próg któregoś z pawilonów, od razu w głowie kiełkują nowe pomysły na czarujące aranżacje ogrodowe.

Cała ekspozycja Targów GARDENIA tętni życiem i kreatywnymi koncepcjami, które wskażą odwiedzającym, w jakim kierunku powinny podążać. Wszystko za sprawą pokazu kilkuset długo wyczekiwanych nowości, które swoją odsłonę będą mieć właśnie w Poznaniu. – Jako pierwsi zaprezentujemy ultranowoczesne rozwiązania, które zrewolucjonizują system wiosennych prac w ogrodzie w nowym sezonie – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu.

Na szczególną uwagę odwiedzających zasługiwać będą produkty oznaczone znakiem NOWOŚCI oraz te nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kategorii roślin będzie można również zobaczyć szczególnie piękne odmiany wyróżnione nagrodą GRAND PRIX GARDENII.

GARDENIA – największe ogrodnicze show już wkrótce

Inwazja robotów

Od dłuższego czasu daje się zauważyć wzrost popularności w kategorii robotów koszących. Wybór tego asortymentu nie jest jednak taki prosty. Sprzęt, który nada idealny wygląd naszemu trawnikowi, musi spełniać określone parametry. Znaczenie mają chociażby jakość noży, cichość pracy czy wielkość produktu.


Ogromna liczba robotów koszących i ich różnorodność może nieźle zamieszać w głowie. By przybliżyć miłośnikom przydomowych ogródków temat robotów koszących na Targach GARDENIA odbędą się liczne pokazy na żywo. Najnowsze modele zostaną zaprezentowane w specjalnie zorganizowanej przestrzeni, która pomoże porównać produkty pod względem funkcjonalności.

GARDENIA – największe ogrodnicze show już wkrótce

Widowiskowe show

GARDENIA to również rewia wydarzeń towarzyszących. Niezwykłe pokazy i szkolenia prowadzone na żywo przez takie gwiazdy jak: Maja Popielarska, Witold Czuksanow czy Marek Jezierski cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony publiczności. Wzorem lat ubiegłych pierwszego dnia Targów odbędzie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa.

Tematem przewodnim najbliższej edycji będzie „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”. Na zaproszenie wydawnictwa Abrys do Poznania przyjadą znane na rynku ogrodniczym ikony, które cieszą się uznaniem wśród przedstawicieli branży. – Podczas seminarium zamierzamy przyjrzeć się potrzebom mieszkańców miast – mówi Judyta Więcławska, redaktor prowadząca „Zieleni Miejskiej”.

Miejska Sztuka Ogrodowa dedykowana jest osobom m.in. zainteresowanym ogrodami działkowymi, przestrzenią miejską czy projektowaniem placów zabaw. Prelegenci odniosą się także do tematów hortiterapii, miejskich ogrodów społecznych, łąk kwietnych i nowych form aktywności w mieście.

GARDENIA – największe ogrodnicze show już wkrótce

Rywalizacja na żywo

Bardzo interesującym wydarzeniem bijącym rekordy popularności jest odbywający się na żywo konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE, który kolejny raz organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu najciekawszej aranżacji ogrodu w warunkach hali targowej.


W tym roku wydarzenie to nakierowane jest na „poszukiwanie stylu”. Do dyspozycji uczestników konkursu będą trzy główne elementy - drzewo, kamień i jeden detal dekoracyjny będące punktem wyjścia do stworzenie pomysłu na ogród. Częścią programu będą również ogrody pokazowe zaaranżowane przez firmę GARTE.

2016-01-08
Więcej na www.gardenia.mtp.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu