Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

McCulloch: Mechaniczne sprzątanie liści - dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniarka

Jesienne liście już zaczynają zaśmiecać twój trawnik. Letnie zabawy w ogrodzie również zostawiły po sobie ślady dobrze spędzonego czasu. Jednym słowem ogród wymaga pilnego uprzątnięcia. Ale jak to zrobić, żeby praca nie zajęła nam całego dnia? Marka McCulloch zna odpowiedź, która zmiecie twój problem. Dosłownie.

 
Dmuchawa McCulloch GBV 325  

Sprzątanie w męskim stylu

Jesień to oprócz spadku temperatury, przede wszystkim spadające liście. Sezonowa zmiana kolorów na drzewach i krzewach to niewątpliwie fascynujący spektakl, ale ich sprzątanie nie maluje się już dla nas tak kolorowo. Grabienie trawnika czy usuwanie pożółkłych liści i źdźbeł trawy z ogrodowych ścieżek to jednak bardzo ważne zabiegi.

 

Materiał organiczny gnijąc rujnuje nasz trawnik pozostawiając żółte oraz brązowe plamy na pięknej i zadbanej murawie. Aby nie doprowadzić do takiej sytuacji musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Ponieważ prawdziwy mężczyzna nie traci czasu na żmudne grabienie McCulloch przygotował dla każdego z nas maszynę na miarę naszych oczekiwań - taką, z którą po męsku rozwiążesz swój problem.

Masz co najmniej dwa powody, aby twoje ogrodowe ścieżki nie były zaśmiecone i pokryte opadłymi liśćmi. Po pierwsze, wygląda to nieestetycznie, po drugie opadłe liście na ścieżkach wokół domu są niebezpieczne, ponieważ łatwo się na nich poślizgnąć i zrobić sobie poważną krzywdę. Jest to szczególnie istotne, jeżeli z ogrodu korzystają dzieci.

Priorytetem każdego odpowiedzialnego ojca powinno być zadbanie o ich bezpieczeństwo, tym bardziej, że prace porządkowe w ogrodzie już dawno przestały być wyłączną domeną kobiet. McCulloch stworzył dmuchawę, która pomoże każdemu nowoczesnemu mężczyźnie zadbać o estetyczny wygląd ogrodu, a także o bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Dmuchawa McCulloch GBV 325

Dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniarka do liści

Aby ułatwić życie wszystkim pasjonatom ogrodu stworzono dmuchawę McCulloch GBV 325.

Maszyna łączy w sobie trzy funkcje: dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści. Narzędzie pomoże nam posprzątać każdy ogród oraz szybko i sprawnie oczyści ścieżki z zalegających odpadów.

Dmuchawa wyposażona została w układ tłumienia drgań, co zwiększa komfort pracy. Funkcja mulczowania liści pozwala z kolei na redukcję objętości 10:1, które następnie bez trudu mogą pomieścić się w 45 litrowym worku. Stożkowa dysza w połączeniu z zawrotną prędkością powietrza 320 km/h gwarantuje usuwanie zalegającego brudu bez zbędnego wysiłku.

Co zrobić ze sprzątniętymi liśćmi?

To nieco ponad 4 kilogramowe urządzenie pozwoli każdemu ogrodnikowi pozbyć się bałaganu i dosłownie zmieść z powierzchni ogrodu i ścieżek ogrodowych zalegające liście i odpady. Funkcja odkurzacza pozwala na zebranie odpadów organicznych do worka dodatkowo redukując ich objętość. Z czasem uzyskamy z nich bezpłatny, gotowy do użycia nawóz, który po przesianiu oraz zmieszaniu z ziemią ogrodową odżywi nasze rośliny w sposób naturalny i ekologiczny.

Źródło: McCulloch

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
 
Twoja strona ogrodu