Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Kärcher: Rain System - automatyczny system podlewania ogrodu

Aby zadbać o optymalne nawadnianie ogrodów najlepszym rozwiązaniem są automatyczne systemy nawadnia, które praktycznie pozwalają zapomnieć o konieczności samodzielnego podlewania.

Automatyczny system podlewania ogrodu

W ofercie Kärcher znaleźć można moduły programowania czasowego, które w połączeniu z różnego rodzaju czujnikami, stanowią samowystarczalne systemy. Wśród czujników można wyróżnić czujniki deszczu, które mierzą opad a następnie uwzględniają go w programie nawadniania modułów programowania.

Alternatywą są czujniki, które poprzez pomiar poziomu wilgotności gleby, sterują nawadnianiem. Podlewanie automatycznie aktywuje się wówczas, gdy poziom wilgotności gleby spada poniżej pożądanego poziomu.

Kärcher Rain System - automatyczne systemy podlewania ogrodu

Kärcher Rain System™

Kärcher Rain System™ umożliwia dostarczanie wody dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, a jej ilość można zmieniać w zależności od zapotrzebowania i odpowiednio ustawić dla indywidualnej lokalizacji.

Rain System™ łączy zalety węży kroplujących i tradycyjnego nawadniania. System pracuje z wodą podawaną pod ciśnieniem do maks. 4 bar, wężami PVC 1/2” oraz dyszami kroplującymi i spryskującymi.

Do systemu można zamontować reduktor, który chroni dysze przed zbyt wysokim ciśnieniem oraz filtr, który skutecznie wyłapuje zanieczyszczenia mogące znajdować się w wodzie.

Kärcher Rain System™ jest wysoce elastyczny, dzięki czemu można go łatwo dostosować do każdego ogrodu. Współpracuje z modułem sterującym nawadnianiem – SensoTimer, który samodzielnie dba o właściwy stopień nawilżenia gleby, nawet wtedy, gdy wyjedziemy na urlop.

Na cały system składają się: system złączy, węże kroplujące, dysze kroplujące, dysze spryskujące mikro o trzech kątach nawadniania (360°, 180°, 90°) i regulowanym przepływie wody oraz moduł sterujący nawadnianiem SensoTimer ST6 eco!ogic, który samodzielnie dba o właściwy stopień nawilżenia gleby.

Kärcher Rain System - automatyczne systemy podlewania ogrodu Kärcher Rain System - automatyczne systemy podlewania ogrodu
Programowanie modułu sterującego jest bardzo proste dzięki pięciu dużym przyciskom oraz możliwości zdemontowania panelu sterującego. Maksymalny czas nieprzerwanego nawadniania, jaki można ustawić wynosi 90 minut. Wykorzystując funkcję eco!ogic nawadnianie można opóźnić od 1 do 7 dni. W każdej chwili można również przejść na ręczne sterowanie nawadnianiem. Zintegrowany przycisk pozwala ręcznie opóźnić nawadnianie na 24 godziny. Czujnik poziomu wilgotności gleby, który jest w zestawie co 30 minut przesyła informacje o jej wilgotności do modułu sterującego. Pożądana wartość wilgotności gleby może zostać dowolnie ustawiona w pięciostopniowej skali. Nawadnianie rozpoczyna się automatycznie w momencie gdy wilgotność gleby spadnie poniżej ustawionej wartości.

Źródło: Kärcher

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!