Logo
Logo
52
Okazje

Ogród na cztery pory roku | Nowa książka Sebastiana Kulisa!

Co siać już w lutym, a co włożyć do ziemi dopiero w kwietniu? Jak zadbać o ogród jesienią i jak przygotować grządki po zimie? No i najważniejsze – co z tymi wszystkimi plonami zrobić?

Sebastian Kulis, autor bloga Roślinne Porady, zabiera nas w roczną podróż po swoim ogrodzie. Podpowiada, co i kiedy warto posadzić, jak zadbać o ziemię oraz jak zaplanować kolejne miesiące na działce, balkonie i parapecie. Dzięki jego poradom z sukcesem wyhodujecie pomidory, nauczycie się przycinać krzewy i w końcu dowiecie się, co zrobić, żeby zioła z marketu nie umierały po kilku dniach.

 

Ogród na cztery pory roku

Książka Sebastiana to niebywale przystępnie napisany poradnik dla każdego ogrodnika amatora. Autor dzieli się w nim zdobywaną przez lata wiedzą i zdradza swoje największe ogrodnicze sekrety. Wszystko to bez zadęcia i z przestrzenią na popełnianie błędów. Ogród to przestrzeń dla eksperymentów, do których zachęca autor popularnego bloga. Odrzućcie więc myśl o idealnych grządkach i labiryntach z żywopłotów. Wzywa was Matka Natura, która jest naprawdę dzika i wymyka się wszelkim założeniom i planom. Szpadle w dłoń!

Nic tak nie inspiruje jak świat roślin. Milczący, zielony kosmos żyje i multiplikuje się na naszych oczach. Jest co jeść i na co popatrzeć. Wystarczy zanurzyć dłonie w bruzdach ziemi i nauczyć się z książki takiej jak ta, jak dbać o Ogród i z niego czerpać.
     Natalia Przybysz

Chęć posiadania własnych upraw zazwyczaj rośnie po natknięciu się na piękny ogród w sąsiedztwie, obejrzeniu programu Monty Dona o ogrodach czy po przeczytaniu epickiego opisu przyrody Hermanna Hessego. Książka Sebastiana z kolei rozbudza kompulsywny apetyt pchający do zanurzenia się w tę wielką przygodę, jaką jest odkrywanie świata roślin. Autor pokazuje najbardziej nowoczesne i partnerskie podejście do uprawiania ziemi, czyli techniki permakulturowe, takie jak no dig, polegające na ściółkowaniu, a nie kopaniu, a to drastycznie zmienia dotychczasowe dogmaty. Sam od lat marzę o własnym angielskim rustykalnym ogrodzie, a czytając kolejne rozdziały, miałem wrażenie spotkania z bardzo utęsknionym przyjacielem. Rozmowa z nim o Naturze koi duszę i przybliża do celu.
     Tadeusz Müller, prowadzący program Z gruntu zdrowo

Przeczytaj fragmenty książki!

O autorze

Sebastian Kulis – 28-letni gdańszczanin, od zawsze zakochany w świecie Natury. Dzieciństwo spędził na polach i w lasach, w czasie dorastania gotował w wegetariańskich restauracjach. Ten miks przyczynił się do tego, że zna rośliny od nasiona po talerz. Autor książek, tekstów do magazynów, prowadzi warsztaty i wykłady, a przede wszystkim projektuje i zakłada ogrody wykorzystując techniki permakulturowe, obecnie mieszka w Danii. Kocha czosnek, nie cierpi pelargonii.

Ogród na 4 pory roku - książka Sebastiana Kulisa
Sebastian Kulis, autor bloga Roślinne Porady, zabiera nas w roczną podróż po swoim ogrodzie.
Kup książkę online!
Tagi
 
To Cię zainteresuje
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu