Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
52
Okazje

Ogród na cztery pory roku | Nowa książka Sebastiana Kulisa!

Co siać już w lutym, a co włożyć do ziemi dopiero w kwietniu? Jak zadbać o ogród jesienią i jak przygotować grządki po zimie? No i najważniejsze – co z tymi wszystkimi plonami zrobić?

Sebastian Kulis, autor bloga Roślinne Porady, zabiera nas w roczną podróż po swoim ogrodzie. Podpowiada, co i kiedy warto posadzić, jak zadbać o ziemię oraz jak zaplanować kolejne miesiące na działce, balkonie i parapecie. Dzięki jego poradom z sukcesem wyhodujecie pomidory, nauczycie się przycinać krzewy i w końcu dowiecie się, co zrobić, żeby zioła z marketu nie umierały po kilku dniach.

 

Ogród na cztery pory roku

Książka Sebastiana to niebywale przystępnie napisany poradnik dla każdego ogrodnika amatora. Autor dzieli się w nim zdobywaną przez lata wiedzą i zdradza swoje największe ogrodnicze sekrety. Wszystko to bez zadęcia i z przestrzenią na popełnianie błędów. Ogród to przestrzeń dla eksperymentów, do których zachęca autor popularnego bloga. Odrzućcie więc myśl o idealnych grządkach i labiryntach z żywopłotów. Wzywa was Matka Natura, która jest naprawdę dzika i wymyka się wszelkim założeniom i planom. Szpadle w dłoń!

Nic tak nie inspiruje jak świat roślin. Milczący, zielony kosmos żyje i multiplikuje się na naszych oczach. Jest co jeść i na co popatrzeć. Wystarczy zanurzyć dłonie w bruzdach ziemi i nauczyć się z książki takiej jak ta, jak dbać o Ogród i z niego czerpać.
     Natalia Przybysz

Chęć posiadania własnych upraw zazwyczaj rośnie po natknięciu się na piękny ogród w sąsiedztwie, obejrzeniu programu Monty Dona o ogrodach czy po przeczytaniu epickiego opisu przyrody Hermanna Hessego. Książka Sebastiana z kolei rozbudza kompulsywny apetyt pchający do zanurzenia się w tę wielką przygodę, jaką jest odkrywanie świata roślin. Autor pokazuje najbardziej nowoczesne i partnerskie podejście do uprawiania ziemi, czyli techniki permakulturowe, takie jak no dig, polegające na ściółkowaniu, a nie kopaniu, a to drastycznie zmienia dotychczasowe dogmaty. Sam od lat marzę o własnym angielskim rustykalnym ogrodzie, a czytając kolejne rozdziały, miałem wrażenie spotkania z bardzo utęsknionym przyjacielem. Rozmowa z nim o Naturze koi duszę i przybliża do celu.
     Tadeusz Müller, prowadzący program Z gruntu zdrowo

Przeczytaj fragmenty książki!

O autorze

Sebastian Kulis – 28-letni gdańszczanin, od zawsze zakochany w świecie Natury. Dzieciństwo spędził na polach i w lasach, w czasie dorastania gotował w wegetariańskich restauracjach. Ten miks przyczynił się do tego, że zna rośliny od nasiona po talerz. Autor książek, tekstów do magazynów, prowadzi warsztaty i wykłady, a przede wszystkim projektuje i zakłada ogrody wykorzystując techniki permakulturowe, obecnie mieszka w Danii. Kocha czosnek, nie cierpi pelargonii.

Ogród na 4 pory roku - książka Sebastiana Kulisa
Sebastian Kulis, autor bloga Roślinne Porady, zabiera nas w roczną podróż po swoim ogrodzie.
Kup książkę online!
Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu