Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Tikkurila: Valtti Complete - lakierobejca z dodatkiem wosku

Drewniane meble ogrodowe, pergole, domy czy altany wymagają szczególnej i systematycznej renowacji i pielęgnacji. Skuteczna ochrona i dekoracja tych elementów architektury może być prosta i szybka do przeprowadzenia. Dobrym pomysłem jest zastosowanie preparatów dekoracyjno-impregnujących "2 w 1", jak Tikkurila Valtti Complete.

 
Lakierobejca do drewna
Lakierobejca do drewna (fot. Tikkurila).

Odnawiamy drewniane meble ogrodowe i nie tylko...

Zbliża się okres jesiennych deszczy i coraz niższych temperatur. Te czynniki atmosferyczne nie pozostają bez wpływu na kondycję i wygląd drewnianych elementów architektury ogrodowej. Bez właściwego zabezpieczenia, szybko ulegną zniszczeniu. Jedynie sprawdzone środki do ochrony drewna dają pewność, że na długo zachowa ono swoje właściwości.

Nowoczesne preparaty wyróżnia skuteczne i kompleksowe działanie - nie tylko chronią one przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych oraz przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale jednocześnie dekorują drewniane powierzchnie. Dużą zaletą jest też wygoda stosowania oraz oszczędność czasu potrzebnego na przeprowadzenie konserwacji.

Lakierobejca z dodatkiem wosku
Tikkurila Valtti Complete to innowacyjny produkt, przeznaczony do malowania drewna eksponowanego na zewnątrz. Nie wymaga nakładania warstwy podkładowej - jego receptura zapewnia zarówno impregnację, jak i dekorację. Pomalowane drewno jest odporne na czynniki atmosferyczne (opady, różnice temperatur, promieniowanie UV). Lakierobejca chroni przed działaniem mikroorganizmów - pomalowana powierzchnia nie pęka i nie łuszczy się. Zawartość mikronizowanego wosku zapewnia podwyższoną wytrzymałość na zarysowania i ścieranie.

Tikkurila Valtti Complete również dekoruje drewno, podkreślając jego naturalne piękno i strukturę. Preparat można barwić w wielu kolorach z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes. Pigmenty barwiące pozwalają uzyskać jednolity i trwały kolor, a finalny efekt ma modne matowe wykończenie. Lakierobejcę wyróżniają ponadto właściwości tiksotropowe - łatwo się rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków w trakcie malowania.

Jak przygotować powierzchnie drewniane do renowacji?

Przed przystąpieniem do malowania powierzchni drewnianych nie zapominajmy o właściwym przygotowaniu podłoża. Należy starannie oczyścić drewno z zabrudzeń, pozostałości kory oraz innych zanieczyszczeń organicznych ograniczających przyczepność preparatu. Dodatkowo zaleca się zaokrąglić wszystkie ostre krawędzie (np. papierem ściernym) oraz zabezpieczyć rośliny przed zachlapaniem podczas aplikacji. Do malowania na zewnątrz niezbędne są również odpowiednie warunki atmosferyczne - temperatura powinna wynosić powyżej 5°C, a wilgotność względna nie może przekraczać 80%.

Nazwa produktu Tikkurila Valtti Complete
Stopień połysku mat
Kolorystyka kolory z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes
Wydajność do 20 mkw/l
Czas schnięcia Suchość dotykowa - po kilku godzinach. Nakładanie kolejnej warstwy - po 24 godzinach.
Opakowania 0,9; 2,7; 9 l
Cena ok. 43 zł/op. 0,9 l

źródło i fot.: Tikkurila

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu