Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Fiskars: Sekator kowadełkowy Single Step™ do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie

Sekator to pomocne narzędzie podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Sprawdzi się przy ścinaniu drobnych gałązek i grubszych pędów, zbieraniu kwiatów na bukiety, czy ziół.

 

Sekator to niezbędne narzędzie do wykonywania większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Tym bardziej, jeśli właśnie zamierzamy przygotować nasz ogród do zimowego snu. Wówczas usuwamy pędy - chore, zniekształcone, rosnące do środka korony, krzyżujące się, a także te silne, które rosną pionowo do góry. Regularne cięcia wpływają na dobry wzrost roślin oraz jakość ich kwitnienia.

Zobacz także: Jesienne porządki w ogrodzie - przycinanie drzew i krzewów

Gałęzie mogą być twarde, miękkie, zdrewniałe lub pełne soku, dlatego do ich cięcia stosuje się dwa typy sekatorów:

Sekator nożycowy Single Step™ Fiskars idealnie sprawdzi się w przypadku cięcia świeżych gałęzi. Oba ostrza są zaokrąglone, a stalnica cienka. Dzięki takiej konstrukcji można nimi usuwać pędy u nasady. Cięcie jest precyzyjne i czyste.

Jeśli zaś zamierzamy przycinać suche i twarde gałęzie, wówczas warto sięgnąć po sekator kowadełkowy Single Step™ Fiskars, którego ostrza podczas cięcia nie zachodzą na siebie. Górne opada na dolne, a dolne jedynie przytrzymuje pęd. Idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających momentach.

Oba sekatory Single Step™ Fiskars pokryte są powłoką PTFE, która zapewnia czyste cięcie oraz minimalizuje tarcie. Dodatkowo, sekatory mają wytrzymałe i wygodne rączki ze specjalnym otworem do zamocowania zawieszki na nadgarstek, co ułatwia pracę na wysokości. Przeznaczone są do użytku przez osoby prawo, jak i leworęczne.

źródło i fot.: Fiskars

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu