Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Sekator kowadełkowy Single Step™ do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie

Sekator to pomocne narzędzie podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Sprawdzi się przy ścinaniu drobnych gałązek i grubszych pędów, zbieraniu kwiatów na bukiety, czy ziół.

Sekator to niezbędne narzędzie do wykonywania większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Tym bardziej, jeśli właśnie zamierzamy przygotować nasz ogród do zimowego snu. Wówczas usuwamy pędy - chore, zniekształcone, rosnące do środka korony, krzyżujące się, a także te silne, które rosną pionowo do góry. Regularne cięcia wpływają na dobry wzrost roślin oraz jakość ich kwitnienia.

Zobacz także: Jesienne porządki w ogrodzie - przycinanie drzew i krzewów

Gałęzie mogą być twarde, miękkie, zdrewniałe lub pełne soku, dlatego do ich cięcia stosuje się dwa typy sekatorów:

Sekator nożycowy Single Step™ Fiskars idealnie sprawdzi się w przypadku cięcia świeżych gałęzi. Oba ostrza są zaokrąglone, a stalnica cienka. Dzięki takiej konstrukcji można nimi usuwać pędy u nasady. Cięcie jest precyzyjne i czyste.

Jeśli zaś zamierzamy przycinać suche i twarde gałęzie, wówczas warto sięgnąć po sekator kowadełkowy Single Step™ Fiskars, którego ostrza podczas cięcia nie zachodzą na siebie. Górne opada na dolne, a dolne jedynie przytrzymuje pęd. Idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających momentach.

Oba sekatory Single Step™ Fiskars pokryte są powłoką PTFE, która zapewnia czyste cięcie oraz minimalizuje tarcie. Dodatkowo, sekatory mają wytrzymałe i wygodne rączki ze specjalnym otworem do zamocowania zawieszki na nadgarstek, co ułatwia pracę na wysokości. Przeznaczone są do użytku przez osoby prawo, jak i leworęczne.

źródło i fot.: Fiskars


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Twoja strona ogrodu