Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Sekator kowadełkowy Single Step™ do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie

Sekator to pomocne narzędzie podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Sprawdzi się przy ścinaniu drobnych gałązek i grubszych pędów, zbieraniu kwiatów na bukiety, czy ziół.

Sekator to niezbędne narzędzie do wykonywania większości prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Tym bardziej, jeśli właśnie zamierzamy przygotować nasz ogród do zimowego snu. Wówczas usuwamy pędy - chore, zniekształcone, rosnące do środka korony, krzyżujące się, a także te silne, które rosną pionowo do góry. Regularne cięcia wpływają na dobry wzrost roślin oraz jakość ich kwitnienia.

Zobacz także: Jesienne porządki w ogrodzie - przycinanie drzew i krzewów

Gałęzie mogą być twarde, miękkie, zdrewniałe lub pełne soku, dlatego do ich cięcia stosuje się dwa typy sekatorów:

Sekator nożycowy Single Step™ Fiskars idealnie sprawdzi się w przypadku cięcia świeżych gałęzi. Oba ostrza są zaokrąglone, a stalnica cienka. Dzięki takiej konstrukcji można nimi usuwać pędy u nasady. Cięcie jest precyzyjne i czyste.

Jeśli zaś zamierzamy przycinać suche i twarde gałęzie, wówczas warto sięgnąć po sekator kowadełkowy Single Step™ Fiskars, którego ostrza podczas cięcia nie zachodzą na siebie. Górne opada na dolne, a dolne jedynie przytrzymuje pęd. Idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających momentach.

Oba sekatory Single Step™ Fiskars pokryte są powłoką PTFE, która zapewnia czyste cięcie oraz minimalizuje tarcie. Dodatkowo, sekatory mają wytrzymałe i wygodne rączki ze specjalnym otworem do zamocowania zawieszki na nadgarstek, co ułatwia pracę na wysokości. Przeznaczone są do użytku przez osoby prawo, jak i leworęczne.


źródło i fot.: Fiskars


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu