Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Husqvarna: Dmuchawy do prac ogrodowych

Dmuchawy nie są tak popularnym urządzeniem pośród amatorów ogrodnictwa, jak kosiarki czy chociażby podkaszarki. Dmuchawa umożliwia zbieranie nie tylko liści, ale także różnych śmieci, skoszonej trawy, ścinków żywopłotu itp. Sprawdzi się także bardzo dobrze w miejscach trudno dostępnych dla grabi.

Dmuchawy znajdują bardzo wiele zastosowań. Pomogą nie tylko w usunięciu nadmiaru liści, ale także oczyszczą drogi, alejki i tarasy z zalegającego piasku, żwiru i drobnych zanieczyszczeń. Niektóre dmuchawy mają także specjalne końcówki, które służą do czyszczenia rynien. Duże i mocne dmuchawy w efektywny sposób sprzątają duże tereny publiczne. Dmuchawy z funkcją odkurzania są niezastąpione podczas sprzątania np. po rodzinnym przyjęciu w ogrodzie.

Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje i typy dmuchaw, w tym modele ręczne oraz plecakowe. Te pierwsze są bardziej popularne wśród amatorów przydomowych ogrodów i właścicieli mniejszych posesji. Urządzenia plecakowe są z reguły mocniejsze, pozwalają na dłuższą pracę, przez co częściej można spotkać je wśród osób zajmujących się profesjonalną pielęgnacją terenów zieleni - mówi Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Wielkie składowiska liści to już przeszłość- noże rozdrabniające tną materiał roślinny na małe kawałki, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Taka metoda pozbywania się liści sprawia też, że rozkładają się one szybciej. Odpadki można przeznaczyć także na kompost.

O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy:

  • Maszyna powinna mieć skuteczny układ tłumienia drgań, minimalizujący drgania tych części maszyny, z którymi ma kontakt użytkownik.
  • Silnik powinien mieć dużą moc i łatwo się uruchamiać.
  • Należy zwrócić uwagę na szybkość i objętość wydmuchiwanego powietrza.
  • Przy dmuchawie plecakowej, jej szelki powinny być wygodne, dobrze rozkładać obciążenie, i powinna być wyposażona w pas biodrowy i szerokie pasy naramienne.

Równie istotne podczas zakupu dmuchawy są moc oraz waga. Im wyższa moc dmuchawy, tym szybciej będziemy w stanie posprzątać swój ogród. Waga natomiast odgrywa niebagatelną rolę w przypadku czasu pracy- lżejszym urządzeniem popracujemy dłużej. Do długiej pracy polecana jest dmuchawa plecakowa - dodaje Jerzy Banaszczyk.

Husqvarna 125 B do prac przydomowych - wydajna dmuchawa ręczna,
która łączy w sobie wysoką moc wydmuchu oraz łatwość użytkowania.
Idealna do prac przydomowych. Dobrze wyważona i poręczna dzięki
wylotowi powietrza w linii uchwytu.
Dmuchawa Husqvarna
Husqvarna 356 BTx - należy do jednych z najcichszych na rynku z
napędem benzynowym, więc może być używana na terenach użyteczności
publicznej, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu.
Ma dźwignię gazu mocowaną na rurze wylotowej.
Dmuchawa Husqvarna
Husqvarna 130 BT - duża moc oraz niska waga (6,7 kg) sprawiają,
że praca wykonywana jest szybko i komfortowo. Niski poziom drgań
oraz ergonomiczne uchwyty zmniejszają obciążenie dłoni i ramion.
Model ten zużywa niewiele paliwa oraz jest wyposażony w system
kontroli emisji zanieczyszczeń.
Dmuchawa Husqvarna
Husqvarna 580 BTS - bardzo mocna dmuchawa - żadna inna nie
uprzątnie liści, słomy, a nawet żwiru czy gałęzi z wydajnością 25,7 m3/min.
Została wyposażona w dwustopniowy filtr i system Air InjectionTM .
Dmuchawa Husqvarna

źródło i fot.: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu