Logo
Logo

Już jest nowy Gardeners` World Polska 6/2024. Zajrzyj do środka!

Nowy, czerwcowy (2024 r.) numer magazynu Gardeners`World Polska jest już dostępny w sprzedaży. Zajrzyj do środka i sprawdź, co warto przeczytać!

O czym przeczytasz w czerwcowym numerze GW Polska?

Zajrzyj do środka nowego wydania magazynu Gardeners' World Polska Czerwiec 2024W tym roku trudno nadążyć za zmianami, które zachodzą w przyrodzie i w naszych ogrodach. Wszystko rozwija się tak szybko, że nie sposób przewidzieć, co zaoferuje nam rozpoczynające się lato. Czy fale upałów będą następować na przemian z gwałtownymi ulewami i wichurami? Czy dla odmiany będziemy mieć do czynienia z chłodami? Jak zareagują na to wszystko rośliny i jak to wpłynie na życie oraz zwyczaje zwierząt?

Czas biegnie nieubłaganie, klimat się zmienia, dlatego niezależnie od tych problemów, cieszmy się niezwykłą obfitością kwiatów oraz najdłuższymi dniami w roku. A skoro mowa o czerwcu i początku lata, Monty przedstawia sposoby na aranżację ogrodu w stylu wiejskim. Podpowiada, bazując na swoim doświadczeniu z Longmeadow, jakie rośliny wybrać, by nadać nasadzeniom sielski charakter, w jaki sposób zestawiać je ze sobą i jakie zalety mają tego typu kompozycje.

Amatorzy wyrazistych form i barw w tym wydaniu magazynu mogą czerpać również inspiracje z innych miejsc i wybierać między tradycyjnymi ogrodami angielskimi a współczesnymi projektami – od posiadłości w Coton Manor, przez miejski ogród w sercu Londynu, po sensoryczne rabaty kieszonkowe, które stworzono w zeszłym roku na RHS Hampton Court Palace Garden Festival.

W czerwcu pora też na wypoczynek na świeżym powietrzu, dlatego Alan podpowiada, jak urządzić przestrzeń do biesiadowania, zaś Kay zachęca do uatrakcyjnienia ogrodowych przyjęć i prezentuje najlepsze modele pieców do pizzy. Smak potraw przygotowanych pod chmurką w dobrym towarzystwie jest niezapomniany, tak jak smak warzyw z własnej uprawy. Jeszcze nie jest zbyt późno, by je rozpocząć, dlatego Jack tłumaczy, jak uzyskać bezproblemowe zbiory z ogrodu, a Lerato przekonuje do uprawy nawet w niewielkiej skrzynce w mieszkaniu na parapecie.

Proponujemy też, by połączyć przyjemne z pożytecznym i od ekranów oderwać nie tylko znajomych, ale i dzieci. Najlepiej włączyć je do wspólnej zabawy w sianie i sadzenie. Ingrid podpowiada, jak wyhodować z dziećmi kolorowe smakołyki oraz które rośliny wybrać na dobry początek. Warto, by przekonały się, że zabawa w ogród może być naprawdę ciekawą przygodą – nierzadko na całe życie.

Małgorzata Wójcik
Redaktor naczelna

Autor
Już jest nowy Gardeners` World Polska 6/2024. Zajrzyj do środka!
Już jest nowy Gardeners` World Polska 6/2024. Zajrzyj do środka!
Gardeners` World. Edycja Polska

Gardeners' World Polska to wydanie licencyjne największego brytyjskiego magazynu ogrodniczego. W zielonym ogródku publikowane są wybrane artykuły z magazynu.

Tagi