Logo
Logo
3
Okazje

Materac hybrydowy czy nawierzchniowy – na który się zdecydować?

Komfortowy i zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Co więcej, to bardzo dobre remedium na obniżenie ciśnienia krwi czy poziomu złego cholesterolu. Do tego odpowiednia dawka nocnego wypoczynku obniża stres, chroni przed depresją i skutecznie pomaga w leczeniu nerwicy. Doskonałym sposobem na zapewnienie sobie komfortowego snu jest inwestycja w odpowiedni materac. Dzisiaj porównujemy materace hybrydowe i nawierzchniowe. Poznaj ich cechy i dowiedz się, który z nich będzie lepszy dla Ciebie.

 

Co to jest materac hybrydowy i jakie cechy posiada?

Materace hybrydowe stanowią połączenie zalet materacy sprężynowych i piankowych. Zostały one stworzone przede wszystkim z myślą o wymagających użytkownikach. Co więcej, materace hybrydowe sprawdzą się również w przypadku osób aktywnych fizycznie. Dobre podparcie mocnych sprężyn i kilku warstw pianek zagwarantuje solidne podparcie dla kręgosłupa. Dlatego takie posłania sprzyjają skutecznej regeneracji mięśni. Tym samym bardzo dobrze chronią przed dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. 

Są one również świetne dla seniorów, ponieważ stanowią doskonale lekarstwo na problemy ze stawami. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że materace hybrydowe pomagają w prawidłowym ułożeniu kręgosłupa, dzięki temu możesz liczyć na optymalne odciążenie tego obszaru ciała. Ponadto, zastosowanie wysokiej jakości materiałów przyczynia się do tego, że jest to także fantastyczna propozycja dla alergików. Modele zaliczane do grupy materacy hybrydowych bardzo często mają bowiem właściwości przeciwgrzybicze, antyalergiczne i przeciwbakteryjne.

Co to jest materac hybrydowy i jakie cechy posiada?

Co warto wiedzieć na temat materacy nawierzchniowych?

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się też materace nawierzchniowe. Dlatego warto poznać ich najważniejsze cechy. Te posłania są dużo cieńsze od innych modeli. Istotnym celem materacy nawierzchniowych jest zniwelowanie skutków spania na niewygodnej kanapie czy hotelowym łóżku. Wynika to z tego, że modele te są pewnego rodzaju nakładką, którą wykonuje się z pianki termoelastycznej lub lateksu. 

Materace nawierzchniowe wybiera się również w celu ochrony starego materaca lub głównego posłania przed kurzem, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Warto podkreślić, że są one niezwykle wytrzymałe, a więc nie ulegają tak łatwo odkształceniom. Wykonuje się je również z antyalergicznych materiałów, dlatego są świetne dla ludzi mających wrażliwą skórę. Materace nawierzchniowe mają wiele istotnych zalet. Poza wyjątkowym komfortem, modele te można bardzo łatwo zwijać, dlatego są łatwe w przechowywaniu.

 

Który materac wybrać, hybrydowy czy nawierzchniowy?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od materaca, ponieważ zarówno materace hybrydowe, jak i nawierzchniowe mają swoje zalety. Pierwsze wykorzystują innowacyjne rozwiązania, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Materace hybrydowe są zatem dobre dla ludzi, którzy do tej pory nie mogli znaleźć dla siebie idealnego posłania. Z kolei materace nawierzchniowe przeznaczone są przede wszystkim do zapewnienia sobie wygody na niekomfortowej kanapie.

Co więcej, to świetny pomysł dla ludzi, którzy poszukują sposobu na zabezpieczenie głównego materaca przed uszkodzeniami. Wszystkie rodzaje znajdziesz w ofercie marki Hilding Anders. W przypadku, gdy szukasz rozwiązania, jakim jest dobry materac w Siemianowicach Śląskich, nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem dobrego produktu, ponieważ na rynku jest wiele interesujących modeli.

Który materac wybrać - nawierzchniowy czy hybrydowy?

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Hilding Anders Polska Sp.z o.o. – producentem materacy i łóżek.

 
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu