Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
21
Okazje

SADZIMY TLEN – konkurs Ogólnopolski

Fundacja ekologiczna ARKA w ramach programu ZIELONA RĘKA inauguruje ogólnopolski konkurs SADZIMY TLEN. Dbasz o planetę i starasz się pozytywnie wpływać na środowisko, sadząc drzewa? Świetnie się składa, bo możesz wziąć udział w fajnym konkursie, w którym do wygrania jest jeden z 10 bonów o wartości 100 zł do wykorzystania w sieci empik.

 

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Wejść na stronę www.sadzimytlen.pl i zgłosić drzewo lub drzewa, które zasadziłeś w tym roku. W formularzu napisz kilka słów o swojej akcji i dodaj zdjęcie.

Osoby, które – zdaniem organizatorów – dodadzą 10 najciekawszych relacji, zostaną nagrodzone.

Czas dodawania zgłoszeń upływa 31 października 2020 r.

Regulamin znajdziesz pod linkiem: bit.ly/konkurs-sadzimy-tlen

Jaki jest cel akcji?

Celem akcji jest promocja sadzenia drzew jako jednego z najbardziej konkretnych działań proekologicznych, które możemy prowadzić dla łagodzenia zmian klimatycznych. Sadzenie drzew ma także istotne znaczenie antysmogowe w miastach.

Ostatnie badania fińskich naukowców dowodzą, iż każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg dwutlenku węgla. Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton.

Każdy z nas rocznie emituje 8 ton CO2.

Bądź odpowiedzialny za los Ziemi oraz Twoich dzieci i wnuków. Jeżeli w tym roku posadziłeś swoje drzewa, to dopisz je na SadzimyTlen.pl

"W ramach akcji zamierzamy promować akcję sadzenie drzew, nakłaniać mieszkańców do zakładania ogrodów przyjaznych dla ludzi, zwierząt i środowiska oraz prowadzić szeroką akcję edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach." – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki. – "Drzewa sadzimy od początku naszej działalności. Zachęcamy do tego także uczestników naszych akcji edukacyjnych, np. Drzewko za surowce, podczas której od 2005 roku uczestnicy otrzymują sadzonki drzew za przyniesione surowce wtórne. Sadziliśmy drzewa w akcji Dzień Dobrych Uczynków, w projektach Beskidzka Arka czy Zielony Kontener. A ostatnio rośnie nasz nowy, rowerowy las. W sumie, jak podliczyliśmy, to ponad 100 tysięcy posadzonych drzew."

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym uczestniczy już ponad 500 tysięcy osób.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie www.zielonareka.pl

Szkoły nadal mogą zgłaszać się po bezpłatne materiały do akcji Łapmy wodę na stronie www.zielonareka.pl

2020-10-19
Źródło: materiały prasowe Fundacja Ekologiczna ARKA

Warto przeczytać
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu