Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
62
Do góry

Wiosenne prace ogrodowe z produktami Kärcher

Wszyscy budzimy się powoli z zimowego snu i coraz śmielej wyglądamy za okna w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Niektórzy z nas nie mogą się wprost doczekać aż rusza do prac w ogrodzie i będą cieszyć się pielęgnowaniem zieleni. A inni, cóż, po prostu chcieliby niespiesznie spędzać czas w pięknym otoczeniu roślin i relaksować się.

Nieważne do której z tych dwóch grup się zaliczasz. Tej wiosny Kärcher ma dla Ciebie rozwiązania, które zarówno pomogą podczas pracy w ogrodzie jak i takie, które te prace za Ciebie wykonają. Ogród jak z bajki jest na wyciągnięcie ręki. I to zarówno dla wprawnych ogrodników jak i amatorów relaksu wśród zieleni.

Ogród smart

Rośliny w Twoim ogrodzie potrzebują do życia wody. Dostarczyć ją może innowacyjny automatyczny system nawadniania Kärcher. Automatyczny moduł nawadniający Duo smart jest sterowany z poziomu aplikacji i kompatybilny z Amazon Alexa, dzięki czemu jest to rozwiązanie na miarę współczesności. Steruje on nawadnianiem w oparciu o warunki pogodowe, dzięki czemu dostarcza wodę wtedy gdy jest potrzebna , i w takiej ilości jaka jest niezbędna. Można zakupić go jako samodzielne urządzenie jak i w zestawie z inteligentnym sterownikiem, który dzięki temu, że przez router łączy się z chmurą może obsługiwać do 30 urządzeń ogrodowych Kärcher w jednym czasie. To prawdziwa rewolucja informatyczna w Twoim ogrodzie.

Trawnik jak spod igły

Koszenie trawnika to dość nużący obowiązek. Co gdyby można go było zlecić pomocnikowi, którego wcale to nie zmęczy ani nie zniechęci? Teraz można. Kärcher wprowadza robota koszącego, który sprawi, że trawnik przez Twoim domem zwróci swoim pięknym wyglądem uwagę całego sąsiedztwa oraz odwiedzających Cię gości. Robot koszący pracuje automatycznie na obszarze który wyznacza mu przewód graniczny. Może pracować na wzniesieniach i posiada czujniki deszczu i wykrywania przeszkód. Maszyna może pracować z dowolnie wybranego przez Ciebie punktu możesz tez dowolnie programować cykliczność koszenia trawnika. Uzyskanie pięknego, zadbanego trawnika nigdy nie było tak proste!

Wiosenne prace w ogrodzie fot. Karcher
Fot. Kärcher

Czysta przyjemność

Po zimie wokół domu jest ogrom pracy. Oczyszczenia z pozimowego brudu wymagają: alejki, taras, kostka przed domem, elewacja, ogrodzenie a także wszelkie elementy małej architektury ogrodowej: pergole, murki etc. Zanim załamiesz ręce i z rezygnacją pomyślisz o przeprowadzce do bloku, rozważ zaopatrzenie się w urządzenie wysokociśnieniowe, które pomoże we wszystkich tych pracach. Doskonałym wyborem będzie jeden z modeli nowej linii Kärcher Compact. Lekkie, poręczne i jak sama nazwa wskazuje, kompaktowe. Jego przechowywanie i transport są bardzo łatwe. Zadowoli się najmniejszym kątem w garażu i wciśnie bez trudu do bagażnika nawet małego, miejskiego auta. A to nie koniec jego licznych zalet. Z urządzeniem Compact sprawnie uporasz się z porządkami wokół domu, a jego ciekawy, nowoczesny design sprawi, że nie ujdzie uwadze spostrzegawczych sąsiadów.

Zależnie od wybranego modelu wzrastają parametry pracy, jednak zawsze ich relacja do ceny jest bardzo dobra, co sprawia, że jest to opłacalny zakup.

Urządzenia posiadają bardzo wygodny system przechowywania akcesoriów i zwijania węża na obudowie. Wyłamuje się z tego jedynie K2 Compact, czyli najmniejszy z rodzeństwa, który ma nieco inaczej rozwiązana kwestię przechowywania węża. Wszystkie, poza K2, posiadają teleskopowy uchwyt prowadzący, który pozwala łatwo przenosić i przesuwać urządzenie i dopasować wysokość uchwytu do swojego wzrostu. Dzięki czemu wygodnie pracować nim mogą zarówno osoby wysokie, jak i niskie. K5 Compact posiada, wydajny i mocny, chłodzony wodą silnik, co sprawia, że urządzeniu niestraszny żaden brud. System szybkozłączy Quick Connect pozwala w bardzo łatwy, szybki sposób łączyć elementy urządzenia. Co bardzo istotne urządzenia Compact mogą pracować zarówno w pionie jak i w poziomie, co znacznie ułatwia pracę i zwiększa ich stabilność podczas mycia wysokociśnieniowego.

Wiosenne porządki w ogrodzie fot. Karcher
Fot. Kärcher

Zdmuchnij cały ten brud

Zasilana supernowoczesnymi bateriami o mocy 18 V lub 36 V dmuchawa pozwoli Ci łatwo poradzić sobie z liśćmi i innymi niechcianymi elementami zalegającymi na Twoim trawniku i w ogrodzie po zimie. Jest to debiut niemieckiego producenta, pierwsze tego typu urządzenie w ofercie. Posiada ono liczne zalety, jest mocne a przy tym lekkie i nieduże, łatwe w przechowywaniu. Zaletą baterii jest to, że precyzyjnie pokazują poziom naładowania, a jeśli nie korzystasz z urządzenia bateria automatycznie rozładuje się do 70 % (jest to najoptymalniejszy dla tego typu akumulatora poziom) i pozostanie na tym poziomie przez długi czas, nie ulegając uszkodzeniu.

Pogromca chwastów

Elektryczny wycinak do chwastów przyda się każdemu, kto posiada kostkę lub płytki na tarasie lub ścieżkach w ogrodzie. Jak wiadomo w przestrzeniach między kostkami zazwyczaj pojawia się mech lub chwasty. Manualne usuwanie ich przypomina walkę z wiatrakami, jest męczące i mało skuteczne. Dzięki temu urządzeniu możemy je wyciąć, w wygodny sposób i sprawić, że nie będą więcej szpecić naszego pięknego ogrodu. Urządzenie jest zasilane bateryjnie.

Taras na błysk

Czyszczenie tarasu to jedno z typowych zadań jakie mamy do wykonania wokół domu. Dzięki nowemu urządzeniu Kärcher z brudem na tarasie rozprawisz się w mgnieniu oka. Patio Cleaner to wygodne, skuteczne i funkcjonalne urządzenie zasilane elektrycznie. Dzięki obracającej się szybko szczotce i doprowadzanej pod niskim ciśnieniem wodzie urządzenie skutecznie szoruje powierzchnię tarasu i usuwa brud.

Tekst i zdjęcia: Kärcher


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Quiz - Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem
Rozpoznaj rośliny związane z Bożym Narodzeniem

Najpopularniejsze pachnące żywicą drzewko na świąteczną choinkę to:

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Tydzień 51, Sentencja nr:7
Poinsecję można kupić już na początku grudnia - będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Tydzień 51, Sentencja nr:6
Oczywiście, zgodnie z tradycją, główną ozdobą była i jest świąteczna choinka stojąca na honorowym miejscu w mieszkaniu oraz jemioła zawieszona pod sufitem.
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Tydzień 51, Sentencja nr:5
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu nie należy przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Tydzień 51, Sentencja nr:3
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Pomieszczenie do przechowywania sprzętów powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Tydzień 51, Sentencja nr:1
Unikajmy chodzenia po trawniku, gdyż zimą (w czasie mrozów lub opadów) pod wpływem ciężaru źdźbła łatwo się łamią. Ponadto, udeptywanie pogarsza strukturę gleby oraz stosunki wodne i powietrzne w podłożu, co może być przyczyną złej kondycji trawy na wiosnę.
Twoja strona ogrodu