Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
22
Do góry

Targi Gardenia – zielone święto dla miłośników ogrodów

Wszyscy miłośnicy zakochani w ogrodach z niecierpliwością oczekują swojego zielonego święta. 21-23 lutego 2019, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się z nowymi trendami, wystawcami oraz sprawdzą produkty, które pomogą im w pełni przygotować się do nadchodzącego sezonu

Czas spędzony na świeżym powietrzu, podczas pielęgnacji ogrodu przynosi nie tylko odpoczynek, ale także daje poczucie, że wykonujemy coś pożytecznego. Pięknie zaaranżowany ogród, pielęgnowany odpowiednio dobranymi produktami cieszy oko latem nie tylko gospodarza, ale również każdego, kto w nim przebywa.

Idealnym rozwiązaniem, aby przygotować się do prac w ogrodzie jest odwiedzenie tegorocznych Targów GARDENIA. W trakcie wydarzenia zwiedzający będą mieli możliwość obejrzeć ciekawe kompozycje kwiatowe, pomysłowe elementy dekoracyjne, oryginalne gatunki drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych, nasiona traw i warzyw. Pawilony wypełnią nie tylko rośliny, ale także maszyny i narzędzia niezbędne do pielęgnacji ogrodów.

Przygotowane warsztaty oraz prelekcje w ramach programu Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać potencjał drzemiący w ogrodach zwiedzających, a dzięki fachowej wiedzy specjalistów będą w stanie odpowiednio o nie zadbać, aby cieszyły oko jak najdłużej.

Zachęcamy również do uczestniczenia w głosowaniu podczas odbywającego się konkursu INSPIRACJE-ARANŻACJE, najlepsza ogrodowa aranżacja wybrana przez uczestników powstanie na oczach publiczności. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Zielone Marzenie”.

Bilety na wydarzenie są cały czas dostępne na stronie www.bilety.mtp.pl.

2019-01-09
Więcej na www.gardenia.mtp.pl

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu