Logo
Logo
Do góry

Tu kolory są przez cały rok

Zasadź rośliny, które wniosą barwy w każdy miesiąc roku, a nie tylko zapewnisz sobie ciekawe akcenty w ogrodzie przez cały rok, ale odkryjesz też sekret zadowolenia – przekonuje Monty.

Lubię styczeń i luty. Najgorsze już za nami. Po długim, ponurym osuwaniu się w mroki grudnia, sytuacja powoli odwraca się i pod koniec stycznia jest już na tyle jasno, że można przebywać w ogrodzie do godziny 17, a pod koniec lutego nawet do 18. Nareszcie wieczór nie zaczyna się o 16.

Ogród reaguje na dodatkowe światło codziennym wydawaniem na świat kilku cennych kwiatków. Ich wybór nie jest ogromny, ale nie wyobrażam sobie, żeby niektórych z nich nie było. Kiedy próbuję zrobić listę roślin, które muszą być w ogrodzie, żeby mi się podobał, szybko gubię się i mam poczucie beznadziejnej nieadekwatności.

Hiszpański projektant ogrodów Fernando Caruncho powiedział mi, że jego zdaniem każdy ogród można uczynić pięknym, stosując zaledwie siedem różnych rodzajów roślin, ale osobiście musiałbym dodać to tej liczby zero i nawet wówczas czułbym się czegoś pozbawiony. Tymczasem – proszę bardzo – przed nami rok oglądany jak gdyby przez odwrotny koniec teleskopu, skupiony na zaledwie kilku roślinach, które uważam za niezbędne...

   
Gardeners World Edycja Polska Źródło: Gardeners` World Edycja Polska - Styczeń-Luty 2018
   
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!