02.08.2021 - Porady ogrodnicze i aktualności z branży

 

 

     

 

 

Zielony Ogródek

 

 

           

 

 

 

 

Spotkajmy się na Wystawie
 

Nowości i aktualności

Spotkajmy się na Wystawie "Zieleń to Życie" 2021

Wielkimi krokami zbliża się święto roślin i ogrodów, czyli 28. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA, która odbędzie się dniach 2-4 września 2021 r. w Warszawie.

Polecane produkty

Ważne tematy

Konkurs Roślin NOWOŚCI 2021 | Zieleń To Życie  

Konkurs Roślin NOWOŚCI 2021 | Zieleń To Życie

2 września 2021 r. podczas Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA zostanie rozstrzygnięty Konkurs Roślin Nowości. W tym roku o miano najcenniejszej i najbardziej obiecującej rośliny ogrodowej ubiega się 26 taksonów zgłoszonych przez polskie i zagraniczne szkółki. Jest to jedyny tak prestiżowy konkurs organizowany w naszym kraju, dlatego zawsze przyciąga on uwagę zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Zobacz zgłoszone rośliny i natchnij się na nowe nasadzenia w swoim ogrodzie!

 


Porady na ten tydzień

 

Zioła można zbierać przez cały sezon letni. Świeże zioła dają niepowtarzalny aromat i smak naszym potrawom, a ich nadmiar warto suszyć lub zamrażać.

Przeczytaj także:

 

 

 

Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.

Przeczytaj także:

 

 

 

Po zakończeniu zbioru truskawek porządkujemy grządki. Usuwamy chwasty, a jeśli rośliny zaatakowały choroby grzybowe, obcinamy liście na wysokości ok. 5 cm i dokładnie je wygrabiamy. Ważne jest też zasilenie truskawek nawozem azotowym.

Przeczytaj także:

 

 

 

Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.

Przeczytaj także:

 

 

 

Zaczynają kwitnąć posadzone wiosną rośliny cebulowe i bulwiaste, np. mieczyki, lilie i dalie. Większość z nich po ścięciu długo utrzymuje świeżość i doskonale nadaje się do wazonu.

Przeczytaj także:

 
 

 

lipiec - sierpień 2021

 


Przejrzyj

 


Prenumerata