Założenie opiera się na łagodnie zarysowanych kształtach rabat, wypełnionych jasnym żwirem. Część rabat obrzeżona została elementami imitującymi naturalny kamień. Z płyt imitujących kamień naturalny został również wykonany taras.
Rozmieszczone dookoła działki rabaty jak również lekko podwyższone rabaty w rekreacyjnej części ogrodu tworzą ciekawe przestrzenie, urozmaicając całe założenie ogrodowe. Cały ogród ma charakter nieco rustykalny i bardzo ciepły co nawiązuje do architektury domu.
W ogrodzie wykorzystano wiele różnorodnych gatunków i odmian roślin liściastych i iglastych. Rośliny zostały dobrane tak aby ogród był atrakcyjny o każdej porze roku. Zaproponowano gatunki o barwnych liściach jak buk, klony, derenie i wierzby. Wiele odmian jałowców, cyprysiki czy sosny. Całość uzupełniają kwitnące w różnym czasie byliny jak liliowiec, żurawka, bodziszek, kostrzewy i funkie.
Wizualizacje i realizacja ogrodu pełnego roślin
Rośliny wykorzystane w projekcie ogrodu pełnego roślin
Abies koreana – sosna koreańska
Pinus nigra ‘Pyramidalis’ – sosna czarna
Chamaecyparis lawsoniana ‘Stewartii’ – cyprysik Lawsona
Chamaecyparis pisifera ‘Sungold’ – cyprysik groszkowy
Juniperus communis ‘Arnold’ – jałowiec pospolity
Juniperus chinensis ‘Variegata’ – jałowiec chiński
Fagus sylvatica ‘Purple Fountain’ – buk pospolity
Acer palmatum ‘Disectum Rubrum’ – klon palmowy
Caragana arborescens ‘Walker’ – karagana syberyjska
Hibiskus syriacus – ketmia syberyjska
Hydrangea macrophylla 'Bouquet Rose' – hortensja ogrodowa
Pyracantha coccinea – ognik szkarłatny
Autor projektu: mgr inż. Jacek Piotrowicz architekt krajobrazu Wizualizacje: mgr inż. Katarzyna Gauza architekt krajobrazu www.projektowanie-ogrodow.warszawa.pl ul. Piłsudskiego 2A 05-270 Warszawa Marki |