ABC Ogrodnika

"ABC Ogrodnika" to źródło najnowszych informacji z branży ogrodniczej. Oferuje praktyczne wskazówki, newsy, nowości produktowe oraz informacje o wydarzeniach. Słownik ogrodniczy wyjaśni pojęcia, a kalendarz z poradami pomoże przez cały rok. Znajdziesz tu także bazę sklepów ogrodniczych i quizy dla rozrywki.
Gardeners` WorldGardeners` WorldProjektowanie ogroduProjektowanie ogroduKalendarz ogrodnikaKalendarz ogrodnikaAktualności z branżyAktualności z branżyForum ogrodniczeForum ogrodniczeQuizy ogrodniczeQuizy ogrodniczeSłownik ogrodniczySłownik ogrodniczyPolecane sklepy ogrodniczePolecane sklepy ogrodniczeNewsroom ogrodowyNewsroom ogrodowy
Kalendarz ogrodnika
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy. Jeśli jest możliwość, przenieśmy je w jak najwidniejsze miejsce.
Przeczytaj także
Najpopularniejsze rośliny domowe Jak pielęgnować kwiaty doniczkowe zimą? Kilka prostych zasad Jak dbać o rośliny doniczkowe przez cały rok? Kalendarz pielęgnacji Zimowanie kaktusów | Ważny okres spoczynku!
Tydzień 4, Sentencja nr:3
Jeśli na Święta Bożego Narodzenia mieliśmy w domu choinkę w formie żywego drzewka z korzeniami, możemy zacząć proces przesadzania go do ogrodu. Nie można tego robić od razu, ale pomału, by roślina przystosowała się do nowych, surowych warunków.
Przeczytaj także
Recykling choinki. Nie wyrzucaj jej na śmietnik! | Jak wykorzystać gałązki iglaków?
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Przeczytaj także
Zimozielone krzewy liściaste w doniczkach Podlewanie roślin zimą. To bardzo ważne | Jak to robić prawidłowo? 10 zasad ochrony roślin doniczkowych przed mrozem Zima na balkonie: ochrona roślin balkonowych przed mrozem
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca. Pamiętajmy, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne, dlatego formuje się je od czerwca do września.
Przeczytaj także
Jakie rośliny przycinać zimą i jak to robić? Podpowiadamy! Pielęgnacja roślin formowanych i narzędzia do cięcia Zasady formowania drzew owocowych | Stwórz żywe trejaże!
Zima
Styczeń
26
Tydzień 4
Sentencja na dziś
Gdy w styczniu deszcz leje, złe robi nadzieje
Aktualności Quizy
Słownik
Korzenie powietrzne
"Korzenie powietrzne" to unikatowe struktury występujące u niektórych roślin, przede wszystkim w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jedną z ich najczęstszych i najważniejszych funkcji jest pozyskiwanie wilgoci z powietrza.
Czytaj dalej ⟶
Kłodzina
"Kłodzina" określa specyficzną formę pnia typową dla palm, różniącą się od struktury pni drzew iglastych i liściastych. Jej rozwój rozpoczynają liście pierwotne palm, które formują się wokół centralnego punktu wzrostu przy ziemi, przyczyniając się do poszerzenia centralnej części pnia. Z tak ukształtowanej bazy zaczyna wyrastać kłodzina, która nie zyskuje już później na obwodzie.
Czytaj dalej ⟶
Aha
Aha to sposób na zamaskowania granic. Był stosowany w ogrodach krajobrazowych w XVII i XVIII w. Najpierw we Francji, a później w Anglii.
Czytaj dalej ⟶
Keik
Keik to rodzaj rozmnóżki roślin. To młoda roślina storczyka, która najczęściej pojawia się na pędzie kwiatowym orchidei.
Czytaj dalej ⟶
Mikroorganizmy glebowe
Mikroorganizmy glebowe odpowiadają za poprawę struktury gleby i napowietrzenie oraz za obieg materii organicznej. Obecność mikroorganizmów świadczy o dużej żyzności podłoża, co przekłada się na wysokie plony i powodzenie w uprawie. 
Czytaj dalej ⟶
Zraz
Zraz jest to jeden z dwóch elementów szczepu. To fragment rośliny o cechach korzystnych, najbardziej pożądanych przez człowieka. Zraz zrasta się z formą dziką, czyli podkładką. 
Czytaj dalej ⟶
Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści