ABC Ogrodnika

"ABC Ogrodnika" to źródło najnowszych informacji z branży ogrodniczej. Oferuje praktyczne wskazówki, newsy, nowości produktowe oraz informacje o wydarzeniach. Słownik ogrodniczy wyjaśni pojęcia, a kalendarz z poradami pomoże przez cały rok. Znajdziesz tu także bazę sklepów ogrodniczych i quizy dla rozrywki.
Gardeners` WorldGardeners` WorldProjektowanie ogroduProjektowanie ogroduKalendarz ogrodnikaKalendarz ogrodnikaAktualności z branżyAktualności z branżyForum ogrodniczeForum ogrodniczeQuizy ogrodniczeQuizy ogrodniczeSłownik ogrodniczySłownik ogrodniczyPolecane sklepy ogrodniczePolecane sklepy ogrodniczeNewsroom ogrodowyNewsroom ogrodowy
Kalendarz ogrodnika
Tydzień 1, Sentencja nr:6
W ogrzewanym mieszkaniu wraz ze wzrostem temperatury powietrza spada jego wilgotność. Suche powietrze jest równie niekorzystne dla nas jak i dla naszych roślin – zadbajmy o podniesienie poziomu wilgotności i systematycznie sprawdzajmy nasze rośliny, by ich nie przesuszyć.
Przeczytaj także
Jak pielęgnować kwiaty doniczkowe zimą? Kilka prostych zasad Paprocie doniczkowe zimą: jak je pielęgnować?
Tydzień 1, Sentencja nr:4
Usuńmy z drzew tzw. mumie, czyli owoce pozostałe na gałęziach. Mogą one bowiem stanowić źródło chorób, bo na ich powierzchni rozwijają się grzyby chorobotwórcze (w sezonie wegetacyjnym grzyby te mogą doprowadzić do gnicia młodych owoców).
Przeczytaj także
Choroby drzew owocowych | Objawy i zwalczanie Choroby drzew pestkowych | Jak je rozpoznać i zwalczać?
Tydzień 1, Sentencja nr:2
Jeśli w oczku wodnym znajdują się ryby koniecznie dbajmy o to, by miały dostęp do powietrza – w czasie uśpienia też potrzebują tlenu! Zastosujmy np. styropianowy przerębel z grzałką, która uruchamia się podczas dużych mrozów.
Przeczytaj także
Warunki zimowania ryb w stawie Zimowanie ryb w oczku wodnym: czy można zostawić karasie na zimę w ogrodzie? Co robić w zbiorniku wodnym jesienią? Jak dbać o oczko wodne?
Tydzień 1, Sentencja nr:1
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów nawet wtedy, gdy są związane i przygotowane na taką okoliczność!
Przeczytaj także
Kolumnowe iglaki zimą: jak zabezpieczyć? Zimowe obowiązki właścicieli posesji | Co musisz zrobić? Śnieg: kiedy pomaga roślinom, a kiedy szkodzi? Jak pomóc roślinom bezpiecznie przetrwać zimę? | Lista prac do zrobienia
Najnowszy numer
Gardeners' World - Edycja Polska Gardeners' World - Edycja Polska
przejrzyj
Gardeners' World - Edycja Polska
Zima
Styczeń
1
Tydzień 1
Sentencja na dziś
Co Nowy Rok nakaże, to wrzesień pokaże
Aktualności Quizy
Słownik
Korzenie powietrzne
"Korzenie powietrzne" to unikatowe struktury występujące u niektórych roślin, przede wszystkim w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jedną z ich najczęstszych i najważniejszych funkcji jest pozyskiwanie wilgoci z powietrza.
Czytaj dalej ⟶
Kłodzina
"Kłodzina" określa specyficzną formę pnia typową dla palm, różniącą się od struktury pni drzew iglastych i liściastych. Jej rozwój rozpoczynają liście pierwotne palm, które formują się wokół centralnego punktu wzrostu przy ziemi, przyczyniając się do poszerzenia centralnej części pnia. Z tak ukształtowanej bazy zaczyna wyrastać kłodzina, która nie zyskuje już później na obwodzie.
Czytaj dalej ⟶
Aha
Aha to sposób na zamaskowania granic. Był stosowany w ogrodach krajobrazowych w XVII i XVIII w. Najpierw we Francji, a później w Anglii.
Czytaj dalej ⟶
Keik
Keik to rodzaj rozmnóżki roślin. To młoda roślina storczyka, która najczęściej pojawia się na pędzie kwiatowym orchidei.
Czytaj dalej ⟶
Mikroorganizmy glebowe
Mikroorganizmy glebowe odpowiadają za poprawę struktury gleby i napowietrzenie oraz za obieg materii organicznej. Obecność mikroorganizmów świadczy o dużej żyzności podłoża, co przekłada się na wysokie plony i powodzenie w uprawie. 
Czytaj dalej ⟶
Zraz
Zraz jest to jeden z dwóch elementów szczepu. To fragment rośliny o cechach korzystnych, najbardziej pożądanych przez człowieka. Zraz zrasta się z formą dziką, czyli podkładką. 
Czytaj dalej ⟶
Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści