ABC Ogrodnika

"ABC Ogrodnika" to źródło najnowszych informacji z branży ogrodniczej. Oferuje praktyczne wskazówki, newsy, nowości produktowe oraz informacje o wydarzeniach. Słownik ogrodniczy wyjaśni pojęcia, a kalendarz z poradami pomoże przez cały rok. Znajdziesz tu także bazę sklepów ogrodniczych i quizy dla rozrywki.
Gardeners` WorldGardeners` WorldProjektowanie ogroduProjektowanie ogroduKalendarz ogrodnikaKalendarz ogrodnikaAktualności z branżyAktualności z branżyForum ogrodniczeForum ogrodniczeQuizy ogrodniczeQuizy ogrodniczeSłownik ogrodniczySłownik ogrodniczyPolecane sklepy ogrodniczePolecane sklepy ogrodniczeNewsroom ogrodowyNewsroom ogrodowy
Kalendarz ogrodnika
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Przeczytaj także
Materiały do wykańczania nawierzchni tarasu Czym przedłużyć trwałość drewna? Jak i czym impregnowac drewno?
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Przeczytaj także
100+ roślin, które są atrakcyjne dla ptaków. Dają im pokarm i schronienie Usuwanie uschniętych części bylin: czy robić to jesienią? Domki dla owadów pożytecznych | Dlaczego warto je mieć w swoim ogrodzie? Zimowanie ptaków migrujących w Polsce coraz powszechniejsze
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Przeczytaj także
Zrób samodzielnie kompost! Co, jak i gdzie kompostować w ogrodzie? Kompostownik w ogrodzie – jak powinien wyglądać i co w nim kompostować? Naturalne nawożenie gleby | Co, jak i kiedy stosować? Przerzucanie warstw kompostu: dlaczego trzeba to robić?
Tydzień 46, Sentencja nr:3
Jeśli jest jeszcze ciepło sadzimy drzewka lub krzewy owocowe jak i ozdobne. Po posadzeniu nie zapomnijmy ich podlać! Można je też wyściółkować warstwą liści.
Przeczytaj także
Jakie rośliny sadzimy jesienią w ogrodzie? Dlaczego warto zrobić to właśnie teraz? Jesienne sadzenie drzew i krzewów (z odkrytymi korzeniami) | Krok po kroku Rośliny owocowe do ogrodu: poradnik uprawy i pielęgnacji Jesienne sadzenie róż | Poradnik w 8 krokach
Jesień
Listopad
15
Tydzień 3
Sentencja na dziś
Deszcz w połowie listopada tęgi mróz w połowie stycznia zapowiada
Aktualności Quizy
Słownik
Korzenie powietrzne
"Korzenie powietrzne" to unikatowe struktury występujące u niektórych roślin, przede wszystkim w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jedną z ich najczęstszych i najważniejszych funkcji jest pozyskiwanie wilgoci z powietrza.
Czytaj dalej ⟶
Kłodzina
"Kłodzina" określa specyficzną formę pnia typową dla palm, różniącą się od struktury pni drzew iglastych i liściastych. Jej rozwój rozpoczynają liście pierwotne palm, które formują się wokół centralnego punktu wzrostu przy ziemi, przyczyniając się do poszerzenia centralnej części pnia. Z tak ukształtowanej bazy zaczyna wyrastać kłodzina, która nie zyskuje już później na obwodzie.
Czytaj dalej ⟶
Aha
Aha to sposób na zamaskowania granic. Był stosowany w ogrodach krajobrazowych w XVII i XVIII w. Najpierw we Francji, a później w Anglii.
Czytaj dalej ⟶
Keik
Keik to rodzaj rozmnóżki roślin. To młoda roślina storczyka, która najczęściej pojawia się na pędzie kwiatowym orchidei.
Czytaj dalej ⟶
Mikroorganizmy glebowe
Mikroorganizmy glebowe odpowiadają za poprawę struktury gleby i napowietrzenie oraz za obieg materii organicznej. Obecność mikroorganizmów świadczy o dużej żyzności podłoża, co przekłada się na wysokie plony i powodzenie w uprawie. 
Czytaj dalej ⟶
Zraz
Zraz jest to jeden z dwóch elementów szczepu. To fragment rośliny o cechach korzystnych, najbardziej pożądanych przez człowieka. Zraz zrasta się z formą dziką, czyli podkładką. 
Czytaj dalej ⟶
To się przyda
Tagi
Najnowsze treści