Budowa tarasu modułowego z elementów betonowych

System modułowy to przede wszystkim idealny sposób na budowę tarasu bez konieczności stosowania wylewki betonowej. Za pomocą betonowego elementu jakim jest L-KA, kształtujemy i zaznaczamy obszar naszego docelowego tarasu.

Posłuchaj
00:00

Taras modułowy z betonowych elementów L-KA

  l-ka_wymiary

System modułowy to przede wszystkim idealny sposób na budowę tarasu bez konieczności stosowania wylewki betonowej. Za pomocą betonowego elementu jakim jest L-KA, kształtujemy i zaznaczamy obszar naszego docelowego tarasu. Wysokość terenu możemy dowolnie regulować poprzez głębokość osadzenia L-KI w gruncie lub doboru odpowiedniej wysokości: 80cm, 120cm lub 305 cm. Takie rozwiązanie pozwala nam zaaranżować taras o wysokości od 40 cm do nawet 305 cm osadzenia na gruncie.

Wyznaczoną za pomocą betonowych modułów przestrzeń do połowy wysokości konstrukcji wypełniamy kruszywem o dużej frakcji, na którą wysypujemy podsypkę piaskowo - cementową. To ona jest końcowym podłożem, na którym układamy płyty tarasowe lub kostkę brukową.

Wykonanie tarasu przy użyciu wylewki betonowej „na mokro” może nam zająć nawet do miesiąca. Decydując się na wykorzystanie modułowych elementów i zaaranżowanie tarasu „na sucho” - te same prace możemy wykonać w ciągu 1-2 dni oraz o wiele mniejszym kosztem.

Różnorodne wykończenie

Tarasy modułowe to system, który stosujemy przede wszystkim, gdy chcemy zaaranżować taras na podwyższeniu np. taki, na który wychodzimy prosto z naszej kuchni lub salonu. To czym wyłożymy nawierzchnię naszego tarasu to nasz indywidualny wybór. Możemy do woli przebierać spośród różnej wielkości płyt tarasowych lub szerokiej oferty kolorów i kształtów kostki brukowej, którą proponują producenci. Powierzchnię ściany oporowej możemy przykryć dowolnym materiałem elewacyjnym takim jak cegły lub płytki elewacyjne.

Taras wyłożony kostką brukową lub płytą tarasową ma wiele zalet. Przede wszystkim szybkość wykonania, a także możliwość samodzielnej wymiany ewentualnych, uszkodzonych elementów. W przypadku płytek ceramicznych jest to bardziej skomplikowany proces. Dodatkowo taras modułowy można w łatwy i szybki sposób zdemontować i ułożyć od nowa np. w innym miejscu. Pozwala to uniknąć dodatkowych kosztów oraz wielu kłopotliwych prac rozbiórkowych.

Jak w łatwy i szybki sposób wykonać taras modułowy - poradnik od firmy Jadar Jak w łatwy i szybki sposób wykonać taras modułowy - poradnik od firmy Jadar

Schodami do ogrodu

Podwyższony taras modułowy to także łatwy sposób montażu schodów, które będą nas prowadzić do dalszej części ogrodu. Gotowe stopnie schodowe układamy według uznania tak, by zachodziły na siebie. Osoby ceniące sobie estetyczny wygląd i ciekawe aranżacje mogą zastąpić stopnie palisadami jako podstopnice oraz materiałem użytym na powierzchni tarasu - jako stopnice, czyli np. kostką brukową, z której możemy wykonać także ścieżki ogrodowe oraz podjazd koło domu. W ten sposób zachowujemy spójny wzór nawierzchni w całej ogrodowej przestrzeni.

Źródło: Jadar


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera i obserwuj nas w Google News.

Redakcja poleca
Eko Kompostownik TERMO – 350 litrów
Eko Kompostownik TERMO – 350 litrów
Lampa solarna LED – biała kula – 10 cm
Lampa solarna LED – biała kula – 10 cm
Rękawice ogrodowe Z PAZURKAMI – turkusowe
Rękawice ogrodowe Z PAZURKAMI – turkusowe
Palenisko ogrodowe stalowe – Boat – 107 x 60 x 26 cm Unico
Palenisko ogrodowe stalowe – Boat – 107 x 60 x 26 cm Unico
Darmowa wysyłka w naszym sklepie ogrodniczym za zakupy powyżej 150 zł.
Obserwuj
Tematy
Więcej na ten temat
Warsaw Garden Expo 2025 – to tu 18-20 lutego spotkają się miłośnicy roślin i profesjonaliści
Komentarze

Zobacz nasz
Sklep ogrodniczy
sprawdź ofertę
Sklep Zielony Ogródek
Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści