Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019
Do góry
Artykuł na: minutę

Usuń chwasty z kostki brukowej

Pytanie czytelnika: Na moim podjeździe jest mnóstwo mchu i chwastów. Jak najlepiej się ich pozbyć?

Może Pana rozczaruję, ale najlepszą metodą jest usunięcie ich "ręcznie". Będzie to trochę pracochłonne, ale to jedyny skuteczny sposób, by je zniszczyć i zapobiec ich rozprzestrzenianiu. Najlepiej użyć starego noża lub wyrywacza do chwastów, aby usunąć mech, niechciane rośliny, a zwłaszcza korzenie chwastów wieloletnich. Pozbywając się ich na początku sezonu, zaoszczędzimy cenny czas w nadchodzących miesiącach.


Komentarze

Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Twoja strona ogrodu