Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry
Artykuł na: minutę

Usuń chwasty z kostki brukowej

Pytanie czytelnika: Na moim podjeździe jest mnóstwo mchu i chwastów. Jak najlepiej się ich pozbyć?

Może Pana rozczaruję, ale najlepszą metodą jest usunięcie ich "ręcznie". Będzie to trochę pracochłonne, ale to jedyny skuteczny sposób, by je zniszczyć i zapobiec ich rozprzestrzenianiu. Najlepiej użyć starego noża lub wyrywacza do chwastów, aby usunąć mech, niechciane rośliny, a zwłaszcza korzenie chwastów wieloletnich. Pozbywając się ich na początku sezonu, zaoszczędzimy cenny czas w nadchodzących miesiącach.

Komentarze

Nowe treści
Wieści z branży

 

Remont ogrodu
Temat miesiąca
Remont ogrodu
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 33, Sentencja nr:5
Tydzień 33, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o formowaniu koron młodych drzew owocowych (latem pędy rosną bardzo intensywnie). Usuńmy gałęzie, które zbyt mocno się rozrosły oraz te, które konkurują z przewodnikiem.
Tydzień 33, Sentencja nr:4
Tydzień 33, Sentencja nr:4
Na początku miesiąca przycinamy lawendę. Systematycznie usuwamy też przekwitnięte kwiatostany róż i bylin (niektóre gatunki jeszcze w tym roku mogą powtórzyć kwitnienie).
Tydzień 33, Sentencja nr:3
Tydzień 33, Sentencja nr:3
W sierpniu należy zakończyć nawożenie drzew i krzewów nawozami azotowymi, aby gałązki zdążyły zdrewnieć przed nadejściem zimy.
Tydzień 33, Sentencja nr:2
Tydzień 33, Sentencja nr:2
Zbieramy fasolę szparagową (gdy jej liście zżółkną, a strąki będą suche) oraz rośliny dyniowate, np. dynie, cukinie czy kabaczki. W pełni trwa też sezon na zbiór ogórków (zbiór rano lub wieczorem).
Tydzień 33, Sentencja nr:1
Tydzień 33, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie nowe drzewa i krzewy – rośliny ozdobne sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały okres wegetacyjny (te, które sprzedawane są z odkrytym korzeniem musimy zostawić na wczesną wiosnę lub jesień).
Twoja strona ogrodu