Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
1
Do góry
Artykuł na: minutę

Oczyść ścieżki i chodniki

Pytanie czytelnika: Cały mój chodnik z kostki jest zarośnięty chwastami i mchem. Stosowałam już herbicydy, ale nie pomogły! Jak pozbyć się problemu?

Użyj narzędzia z ostrym ostrzem aby usunąć chwasty ze ścieżek! Ręczne usuwanie chwastów jest pracochłonne, ale najskuteczniejsze. 

Za pomocą motyki lub starego noża kuchennego usuń chwasty ze ścieżek i szpar w chodnikach i ścieżkach. Usuń spomiędzy płyt i cegieł całe rośliny z korzeniami najlepiej późną jesienią lub wczesną wiosną, kiedy są uśpione.

Jeśli z powodu mchu nawierzchnia ścieżek stała się śliska, umyj ją myjką ciśnieniową. Następnie użyj środka hamującego rozwój tych organizmów (np. preparat Antymech), aby zapobiec nawrotom ich występowania.

Zdjęcie: Zenbunny / Pixabay

 


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Wieści z branży
Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu