Logo
Logo
1
Do góry
Artykuł na: minutę

Oczyść ścieżki i chodniki

Pytanie czytelnika: Cały mój chodnik z kostki jest zarośnięty chwastami i mchem. Stosowałam już herbicydy, ale nie pomogły! Jak pozbyć się problemu?

Użyj narzędzia z ostrym ostrzem aby usunąć chwasty ze ścieżek! Ręczne usuwanie chwastów jest pracochłonne, ale najskuteczniejsze. 

Za pomocą motyki lub starego noża kuchennego usuń chwasty ze ścieżek i szpar w chodnikach i ścieżkach. Usuń spomiędzy płyt i cegieł całe rośliny z korzeniami najlepiej późną jesienią lub wczesną wiosną, kiedy są uśpione.

Jeśli z powodu mchu nawierzchnia ścieżek stała się śliska, umyj ją myjką ciśnieniową. Następnie użyj środka hamującego rozwój tych organizmów (np. preparat Antymech), aby zapobiec nawrotom ich występowania.

Zdjęcie: Zenbunny / Pixabay

 


Warto przeczytać

Komentarze

Nowe treści
Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu