Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
1
Do góry
Artykuł na: minutę

Oczyść ścieżki i chodniki

Pytanie czytelnika: Cały mój chodnik z kostki jest zarośnięty chwastami i mchem. Stosowałam już herbicydy, ale nie pomogły! Jak pozbyć się problemu?

Użyj narzędzia z ostrym ostrzem aby usunąć chwasty ze ścieżek! Ręczne usuwanie chwastów jest pracochłonne, ale najskuteczniejsze. 

Za pomocą motyki lub starego noża kuchennego usuń chwasty ze ścieżek i szpar w chodnikach i ścieżkach. Usuń spomiędzy płyt i cegieł całe rośliny z korzeniami najlepiej późną jesienią lub wczesną wiosną, kiedy są uśpione.

Jeśli z powodu mchu nawierzchnia ścieżek stała się śliska, umyj ją myjką ciśnieniową. Następnie użyj środka hamującego rozwój tych organizmów (np. preparat Antymech), aby zapobiec nawrotom ich występowania.

Zdjęcie: Zenbunny / Pixabay

 


Warto przeczytać

Komentarze

Nowe treści
Wieści z branży
WIELKANOC
Na czasie
WIELKANOC
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 15, Sentencja nr:5
Tydzień 15, Sentencja nr:5
Możemy wyściółkować glebę pod krzewami, używając torfu, rozdrobnionej kory drzew iglastych, kompostu liściowego lub igliwia sosnowego. Warstwa ściółki o grubości 5 cm utrudni parowanie wody z gleby i ograniczy rozwój chwastów.
Tydzień 15, Sentencja nr:4
Tydzień 15, Sentencja nr:4
Do połowy kwietnia można sadzić rośliny balotowane (z bryłą korzeniową ściśle owiniętą tkaniną jutową).
Tydzień 15, Sentencja nr:3
Tydzień 15, Sentencja nr:3
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 15, Sentencja nr:2
Tydzień 15, Sentencja nr:2
W kwietniu rozpoczyna się intensywny wzrost traw. Wymaga to rozpoczęcia cotygodniowego koszenia, które sprzyja prawidłowemu krzewieniu darni.
Tydzień 15, Sentencja nr:1
Tydzień 15, Sentencja nr:1
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Twoja strona ogrodu