Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
1
Do góry
Artykuł na: minutę

Oczyść ścieżki i chodniki

Pytanie czytelnika: Cały mój chodnik z kostki jest zarośnięty chwastami i mchem. Stosowałam już herbicydy, ale nie pomogły! Jak pozbyć się problemu?

Użyj narzędzia z ostrym ostrzem aby usunąć chwasty ze ścieżek! Ręczne usuwanie chwastów jest pracochłonne, ale najskuteczniejsze. 

Za pomocą motyki lub starego noża kuchennego usuń chwasty ze ścieżek i szpar w chodnikach i ścieżkach. Usuń spomiędzy płyt i cegieł całe rośliny z korzeniami najlepiej późną jesienią lub wczesną wiosną, kiedy są uśpione.

Jeśli z powodu mchu nawierzchnia ścieżek stała się śliska, umyj ją myjką ciśnieniową. Następnie użyj środka hamującego rozwój tych organizmów (np. preparat Antymech), aby zapobiec nawrotom ich występowania.

Zdjęcie: Zenbunny / Pixabay

 

Komentarze

Nowe treści
Na czasie
Jesienny trawnik
Temat miesiąca
Jesienny trawnik
Zobacz więcej
Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 37, Sentencja nr:5
Tydzień 37, Sentencja nr:5
Kończymy zbiór warzyw ciepłolubnych, do których należą: dynia, ogórek, papryka czy pomidor.
Tydzień 37, Sentencja nr:4
Tydzień 37, Sentencja nr:4
Warto przegrabić murawę, a jeśli gleba jest zbita, trzeba przeprowadzić wertykulację (nacinanie) i aerację (napowietrzanie) trawnika.
Tydzień 37, Sentencja nr:3
Tydzień 37, Sentencja nr:3
Posadźmy w ogrodzie wrzosy, które właśnie teraz, podczas kwitnienia są najpiękniejsze. Te sprzedawane w pojemnikach można sadzić do gruntu przez cały sezon wegetacyjny.
Tydzień 37, Sentencja nr:1
Tydzień 37, Sentencja nr:1
Także we wrześniu pamiętajmy o pielęgnacji trawnika: regularnym strzyżeniu (na większej wysokości niż latem) i podlewaniu (w miarę potrzeby)
Twoja strona ogrodu