Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2019
Do góry

Warszawa w kwiatach i zieleni – 36 edycja

15 Cze

2019

Szkolenia, warsztaty
Warszawa

Bezpłatne ogrodnicze warsztaty w ramach konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni"

Komponowanie jadalnych bukietów oraz tworzenie miniogródków to pierwsze z wydarzeń odbywających się w ramach 36. edycji najbardziej zielonego konkursu w Polsce – "Warszawa w kwiatach i zieleni". Już 15 i 16 czerwca warszawiacy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach – Punktach Porad Ogrodniczych – i rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, pogłębić swoją wiedzę ogrodniczą, czy zgłosić się do konkursu.

15 czerwca | 11.00-12.30 | Bulwary nad Wisłą przy płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty
"Bukiet jadalny" – poznaj jadalne kwiaty, które możesz hodować na balkonie i w ogrodzie.
 
Sebastian Kulis, autor popularnego bloga "Roślinne porady" i sezonowników, poprowadzi warsztat o jadalnych kwiatach, które można hodować na własnym balkonie i w ogrodzie. Uczestnicy poznają odmiany kwiatów jadalnych i ich zastosowanie oraz przekonają się jak smakują. Każdy gość wydarzenia zabierze do domu własny jadalny bukiet ziołowo-kwiatowy.
 
16 czerwca | 11.00-14.00 | Hala Koszyki
"Miniogródki warzywne" dowiedz się więcej o hodowli warzyw i stwórz własny mini-ogródek
 
Twórczynie portalu inspekty.pl oraz autorki „Poradnika miejskiego ogrodnika” Katarzyna Basiewicz i Dominika Krzych opowiedzą o hodowli warzyw, które może uprawiać każdy, niezależnie od tego czy posiada ogród czy jedynie trochę miejsca na parapecie. Uczestnicy warsztatów stworzą miniogródki warzywne, samodzielnie przygotują drenaż i podłoże oraz zasadzą warzywa i zioła. A przygotowane podczas warsztatów miniogródki w drewnianych skrzynkach będą mogli zabrać ze sobą do domu.

Dowiedz się więcej

Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.