Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Graphite: Pilarka spalinowa 58G947

W ofercie producenta elektronarzędzi marki Graphite pojawiła się nowa pilarka spalinowa napędzana wydajnym silnikiem o mocy 2,7 KM i pojemności 43 cm3, która doskonale sprawdzi się przy pracach w ogrodzie.

Dużym udogodnieniem jest wprowadzony w tym modelu system dekompresji komory spalania. Dzięki niemu rozruch silnika pilarki jest jeszcze łatwiejszy.

Dwusuwowy silnik nowej piły łańcuchowej napędzany mieszanką benzyny i oleju (25:1) pozwala na szybkie osiąganie prędkości roboczej. Pilarkę wyposażono w zbiornik na paliwo o pojemności 560 ml. Czas pracy na jednym zbiorniku bez obciążenia to około 45min. Gaźnik Walbro zwiększa trwałość układu paliwowego.

Prowadnica piły Graphite ma długość 435 mm i tak samo jak łańcuch, wykonana została przez firmę Oregon. Dwupunktowe mocowanie śrubowe prowadnicy poprawia jej stabilność podczas cięcia, a metalowa osłona do mocowania prowadnicy zwiększa trwałość narzędzia. Na uwagę zasługuje też automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością ręcznej regulacji wydatku oleju, który mieści się w zbiorniku o pojemności 280 ml.

Hamulec bezpieczeństwa mocowany dwupunktowo chroni użytkownika w przypadku odrzutu piły w trakcie pracy. Zabezpieczeniem dla użytkownika podczas pracy jest także specjalna osłona prowadnicy.

Ciężar pilarki spalinowej Graphite bez prowadnicy i łańcucha to ok. 6 kg.

W zestawie znajdują się narzędzia przydatne podczas eksploatacji i konserwacji piły: dwa wkrętaki, klucz sześciokątny z uchwytem typu „T” oraz klucz rurowy z wkrętakiem.

Najnowsza pilarka spalinowa Graphite 58G947 przeznaczona jest dla właścicieli ogrodów i sadów, ale także dla profesjonalistów, zajmujących się lżejszymi pracami związanymi z obróbką drewna.

Więcej informacji na temat pilarki spalinowej i innych narzędzi marki Graphite na stronie: www.graphite.pl.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu