Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Graphite: Pilarka spalinowa 58G947

W ofercie producenta elektronarzędzi marki Graphite pojawiła się nowa pilarka spalinowa napędzana wydajnym silnikiem o mocy 2,7 KM i pojemności 43 cm3, która doskonale sprawdzi się przy pracach w ogrodzie.

Dużym udogodnieniem jest wprowadzony w tym modelu system dekompresji komory spalania. Dzięki niemu rozruch silnika pilarki jest jeszcze łatwiejszy.

Dwusuwowy silnik nowej piły łańcuchowej napędzany mieszanką benzyny i oleju (25:1) pozwala na szybkie osiąganie prędkości roboczej. Pilarkę wyposażono w zbiornik na paliwo o pojemności 560 ml. Czas pracy na jednym zbiorniku bez obciążenia to około 45min. Gaźnik Walbro zwiększa trwałość układu paliwowego.

Prowadnica piły Graphite ma długość 435 mm i tak samo jak łańcuch, wykonana została przez firmę Oregon. Dwupunktowe mocowanie śrubowe prowadnicy poprawia jej stabilność podczas cięcia, a metalowa osłona do mocowania prowadnicy zwiększa trwałość narzędzia. Na uwagę zasługuje też automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością ręcznej regulacji wydatku oleju, który mieści się w zbiorniku o pojemności 280 ml.

Hamulec bezpieczeństwa mocowany dwupunktowo chroni użytkownika w przypadku odrzutu piły w trakcie pracy. Zabezpieczeniem dla użytkownika podczas pracy jest także specjalna osłona prowadnicy.

Ciężar pilarki spalinowej Graphite bez prowadnicy i łańcucha to ok. 6 kg.

W zestawie znajdują się narzędzia przydatne podczas eksploatacji i konserwacji piły: dwa wkrętaki, klucz sześciokątny z uchwytem typu „T” oraz klucz rurowy z wkrętakiem.

Najnowsza pilarka spalinowa Graphite 58G947 przeznaczona jest dla właścicieli ogrodów i sadów, ale także dla profesjonalistów, zajmujących się lżejszymi pracami związanymi z obróbką drewna.

Więcej informacji na temat pilarki spalinowej i innych narzędzi marki Graphite na stronie: www.graphite.pl.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu