Logo
Logo
Do góry

Graphite: Pilarka spalinowa 58G947

W ofercie producenta elektronarzędzi marki Graphite pojawiła się nowa pilarka spalinowa napędzana wydajnym silnikiem o mocy 2,7 KM i pojemności 43 cm3, która doskonale sprawdzi się przy pracach w ogrodzie.

Dużym udogodnieniem jest wprowadzony w tym modelu system dekompresji komory spalania. Dzięki niemu rozruch silnika pilarki jest jeszcze łatwiejszy.

Dwusuwowy silnik nowej piły łańcuchowej napędzany mieszanką benzyny i oleju (25:1) pozwala na szybkie osiąganie prędkości roboczej. Pilarkę wyposażono w zbiornik na paliwo o pojemności 560 ml. Czas pracy na jednym zbiorniku bez obciążenia to około 45min. Gaźnik Walbro zwiększa trwałość układu paliwowego.

Prowadnica piły Graphite ma długość 435 mm i tak samo jak łańcuch, wykonana została przez firmę Oregon. Dwupunktowe mocowanie śrubowe prowadnicy poprawia jej stabilność podczas cięcia, a metalowa osłona do mocowania prowadnicy zwiększa trwałość narzędzia. Na uwagę zasługuje też automatyczny system smarowania łańcucha z możliwością ręcznej regulacji wydatku oleju, który mieści się w zbiorniku o pojemności 280 ml.

Hamulec bezpieczeństwa mocowany dwupunktowo chroni użytkownika w przypadku odrzutu piły w trakcie pracy. Zabezpieczeniem dla użytkownika podczas pracy jest także specjalna osłona prowadnicy.

Ciężar pilarki spalinowej Graphite bez prowadnicy i łańcucha to ok. 6 kg.

W zestawie znajdują się narzędzia przydatne podczas eksploatacji i konserwacji piły: dwa wkrętaki, klucz sześciokątny z uchwytem typu „T” oraz klucz rurowy z wkrętakiem.

Najnowsza pilarka spalinowa Graphite 58G947 przeznaczona jest dla właścicieli ogrodów i sadów, ale także dla profesjonalistów, zajmujących się lżejszymi pracami związanymi z obróbką drewna.

Więcej informacji na temat pilarki spalinowej i innych narzędzi marki Graphite na stronie: www.graphite.pl.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu