Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Kolejny rok rekordowych wzrostów portalu ZielonyOgrodek.pl

Ponad 5000 porad ogrodniczych, kilkaset roślin w katalogu, reportaże, projekty ogrodów, porady ekspertów i aktualności z branży – portal ZielonyOgrodek.pl wciąż rośnie, a wraz z nim statystyki odwiedzin.

2015 – wyniki

W roku 2015 portal ZielonyOgrodek.pl odwiedziło ponad 5,4 mln użytkowników, generując 9 mln sesji i ponad 17,5 mln odsłon (dane Google Analytisc). Wyniki te były ponad dwukrotnie wyższe niż w analogicznym okresie 2014 roku! oraz znacznie przewyższały nasze zeszłoroczne prognozy. Umacnialiśmy także naszą pozycję w mediach społecznościowych. Nasz profil na facebook`u ma już prawie 30 tys. fanów.

Przez 4 pierwsze miesiące sezonu ogrodniczego (marzec-czerwiec) portal odwiedziło 2,8 mln użytkowników, generując 4,5 ml sesji i 9 ml odsłon. Najlepszym miesiącem okazał się maj – ponad 980 tys użytkowników, 1,4 mln sesji i prawe 3 mln odsłon. W sezonie stronę odwiedzało ponad 22 tys. użytkowników dziennie!

W serwisie regularnie pojawiały się nowe artykuły, porady i projekty ogrodów – miały one wymierny wpływ na wzrost statystyk odwiedzin. W 2015 roku przybyło ponad 1200 nowych artykułów z poradami ogrodniczymi i opisami roślin. Teksty przygotowane zostały przez specjalistów i praktyków w różnych dziedzinach ogrodnictwa.

2016 – prognozy

W 2016 roku nastawiamy się na dalszy rozwój – planujemy przekroczyć liczbę 7 mln użytkowników i 20 mln odsłon oraz zwiększyć liczbę fanów na facebook`u do 40 tys.


Redakcja ZielonyOgrodek.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu