Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Wrzośce Heidi`s® – to będzie hit późnego lata i jesieni!

Trudno wyobrazić sobie współczesne ogrody, balkony i tarasy bez pięknie kwitnących wrzośców. Są cenione za łatwość w uprawie i szeroki wachlarz zastosowań. Niedawno na polskim rynku pojawiły się wyjątkowo dekoracyjne wrzośce Heidi`s®, które są dostępne późnym latem i jesienią w wybranych centrach ogrodniczych. Wyróżniają się wyjątkowymi, intensywnymi kolorami, odpornością na mrozy, a dodatkowo są przyjazne dla pszczół, zwłaszcza w miesiącach od sierpnia do października, kiedy inne rośliny już przekwitają.

Spis treści
Skąd pochodzą wrzośce Heidi`s? Jak wyglądają? Jak uprawiać?

W Bawarii, na południu Niemiec, u podnóża Alp Algawskich, od 30 lat gospodarstwo Hiedl zajmuje się szeroką uprawą wrzosów i wrzośców. Jego właścicielem jest Helmut Hiedl, który razem z synami Vincentem i Lorenzem, każdego roku tworzy nowe odmiany, krzyżując wiele gatunków wrzośców z całego świata, którymi szczyci się jego imponująca kolekcja.

„Różnorodność genetyczna wrzośców jest wyjątkowa. Około 4000 gatunków występuje prawie we wszystkich strefach klimatycznych. Poza kilkoma gatunkami na nizinach tropikalnych, większość rośnie na glebach ubogich w składniki odżywcze, na przykład w wysokich partiach naszych Alp.” – zachwyca się Helmut Hiedl.

Nowa linia wrzośców Heidi's®

Nowa grupa wrzośców Heidi's® charakteryzuje się intensywnymi kolorami i ciekawymi wariantami kolorystycznymi, między innymi roślinami dwubarwnymi. Niewielkie, przypominające dzwoneczki kwiaty, na całym pędzie tworzą obfite grona o nasyconych barwach – od białej przez różową, pomarańczową, czerwoną aż do fioletowej.

Ogromną zaletą wrzośców Heidi's® jest wyjątkowa trwałość, która daje sprzedawcom możliwość stosunkowo długotrwałej sprzedaży danej partii roślin, a klientom radość z ich uprawy w ogrodach i skrzynkach balkonowych. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby ich rośliny były odporne na złe warunki atmosferyczne, między innymi surowy klimat panujący u podnóży Alp, gdzie poddają swoje odmiany testowi maksymalnej wytrzymałości.

Wrzośce Heidi's® wykazują znacznie lepszą tolerancję na zimno w porównaniu ze starszymi odmianami wrzośców. Odmiany, które cieszą się popularnością w Polsce to Janosch, Pepe i Fridolin oraz jasnoróżowa Gloria. Jesienią 2021 pojawią się nowe odmiany – Calimero i Balu.

Początkowo, ze względu na ograniczoną produkcję, wrzośce Heidi's® były sprzedawane w centrach ogrodniczych na południu Niemiec, Szwajcarii i Południowym Tyrolu. Ogromne zainteresowanie nową linią sprawiło, że firma rozszerzyła produkcję i teraz są dostępne również w krajach sąsiadujących, między innymi u kilku partnerów w Polsce.

„Stworzyliśmy markę handlową Heidi’s®, która doskonale oddaje charakter nowej linii wrzośców i ma duży potencjał marketingowy. Nowe hasło marki Pokoloruj swoją naturę! – podkreśla zaletę wrzośców i ich korzyści dla konsumentów. Nowe foldery sprzedażowe, doniczki reklamowe i inne materiały marketingowe są już dostępne.” – mówi Sabine Hiedl, kierownik projektu Heidi’s®.

„Wspieramy firmy partnerskie. Obok materiałów reklamowych oferujemy wsparcie sprzedażowe.” – dodaje Vincent Hiedl, kierownik produkcji i sprzedaży.

Zobacz więcej ciekawych wrzosów Heidi’s®

Jak uprawiać wrzośce Heidi`s®?

Wrzośce lubią stanowisko słoneczne lub półcień, źle znoszą warunki nadmiernego zacienienia. Wrzośce w doniczkach podlewamy umiarkowanie, tak aby nigdy nie stały w wodzie. Ich korzenie są wrażliwe zarówno na przesuszenie, jak i przelanie. Gleba powinna być stale lekko wilgotna, ale nie mokra.

Źródło: materiały prasowe

Autor
Wrzośce Heidi`s® – to będzie hit późnego lata i jesieni!
Wrzośce Heidi`s® – to będzie hit późnego lata i jesieni!
Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych oraz specjaliści w różnych dziedzinach ogrodnictwa, budowy i urządzania domu, pielęgnacji ogrodu i roślin doniczkowych, dzielą się z Wami swoim doświadczeniem.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (9)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl