Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pozbruk: Linia produktów dekoracyjnych Gardeo - mury, palisady, słupki i stopnie

Przestrzeń wokół domu wymaga szczególnej oprawy, która uwydatni walory architektoniczne budynku. Linia produktów dekoracyjnych GARDEO firmy POZBRUK to kompleksowy system murów oraz elementów małej architektury.

Linia produktów dekoracyjnych GARDEO firmy POZBRUK

Firma POZBRUK stworzyła betonowe komponenty GARDEO, dzięki którym można wykreować wymarzoną przestrzeń ogrodu. Kolekcja obejmuje szeroki asortyment murów, palisad, słupków i stopni, które dzięki nowoczesnej technologii produkcji wyraźnie wyróżniają się spośród innych wyrobów dostępnych na rynku.

Posiadają ciekawe, wyraziste melanżowe barwy występujące standardowo w 3 odcieniach: letni, zimowy i klasyczny. Są one utrzymane w palecie kolorów ziemi, które doskonale współgrają z otaczającą roślinnością. Ze względu na różnorodne możliwości łamania płyt betonowych, z których pozyskuje się elementy składowe do budowy murów, istnieje wiele kombinacji tworzenia rozmaitych, niepowtarzalnych wzorów.

Linia produktów dekoracyjnych GARDEO

W skład linii produktów dekoracyjnych GARDEO firmy POZBRUK wchodzą inspirowane włoską stylistyką mury MILANO, GENUA i VERONA, a także mury mozaikowe MONTREAL oraz ACAPULCO. Dopełnienie bogatej kolekcji stanowi unikatowy system murów bezzaprawowych OSLO.


Za sprawą oryginalnej faktury, barwy oraz właściwości użytkowych GARDEO stwarza nieograniczone możliwości kreowania efektownych, ogrodowych aranżacji. Przydomowy ogród to wyjątkowe miejsce, w którym chętnie spędzamy wolny czas i rozkoszujemy się bliskością natury. Jego przestrzeń jest przedłużeniem strefy mieszkalnej, co należy uwzględnić projektując ogrodową kompozycję.

Orientacyjne ceny (na netto za 1 mkw):
Milano 15, Genua 15, Verona 15 – 256 zł
Milano 22,5, Genua 22,5, Verona 22,5 – 290 zł  Montreal 15, Acapulco 15 – 290 zł
Montreal 22,5, Acapulco 22,5 – 324 zł
Palisada 30 – 8 zł

Asortyment GARDEO został podzielony na 3 grupy produktowe.

1. Pierwsza z nich, inspirowana włoską stylistyką, obejmuje kolekcję MILANO, GENUA i VERONA, cechujące się szlachetną solidnością, uniwersalnością oraz subtelnością. Zróżnicowanie gabarytowe znajdujących się w asortymencie elementów pozwala tworzyć zarówno lekkie murki dekoracyjne, jak i solidne, masywne mury odgradzające.


2. Drugą grupę tworzą mury mozaikowe - w tym kolekcja MONTREAL o dużym stopniu zróżnicowania wymiarów, z której można układać ciekawe, asymetryczne wzory. Bazująca na subtelnym zróżnicowaniu wielkości elementów linia ACAPULCO, pozwala uzyskać niepowtarzalne aranżacje małej architektury.

3. Kolekcja OSLO umożliwia natomiast szybki montaż przy zachowaniu czystości placu budowy, gdyż nie wymaga użycia zaprawy. Dzięki systemowi piór i wpustów elementy tworzą zwartą i solidną strukturę muru.

Atrakcyjnym uzupełnieniem trzech oferowanych programów są drobne elementy architektoniczne: zadaszenia słupków i murów, palisady oraz schody, które nadają ogrodowej przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Produkty GARDEO można łączyć z innymi elementami z oferty firmy POZBRUK, uzyskując przy tym spójny i harmonijny efekt, np. z kostką brukową czy płytami PRESSTONE które świetnie sprawdzają się również przy aranżacji ogrodów. Pozwalają one stworzyć kompozycję doskonałą – funkcjonalną i atrakcyjną wizualnie w każdym detalu.

Linia GARDEO jest produkowana z wysokogatunkowej mieszanki betonowej powstałej z naturalnych kruszyw. Tworzone z nich prefabrykowane bloki są łamane w czterech płaszczyznach, w efekcie czego otrzymuje się elementy o dwóch równych powierzchniach – dolnej i górnej oraz czterech bocznych, nieregularnych płaszczyznach przypominających fakturę kamienia łamanego.


W dalszym procesie obróbki każdemu z elementów jest nadawany wyraźny rysunek melanżowych wybarwień. W przeciwieństwie do innych produktów dostępnych na rynku, mury GARDEO firmy POZBRUK są tworzone z elementów monolitycznych, co gwarantuje prostotę i czystość w trakcie montażu. Nie ma potrzeby wzmacniania konstrukcji betonem, co znacząco ułatwia i przyspiesza przebieg prac budowlanych.

Linia GARDEO posiada zabezpieczenie hydrofobowe h-plus, które sprawia, że wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym. GARDEO to kompleksowość, harmonia i styl Za sprawą nieregularnych powierzchni i krawędzi elementy GARDEO przypominają naturalny kamień łamany, a jednocześnie zachowują walory użytkowe betonowych prefabrykatów. Dzięki temu produkty cechuje bardzo niska nasiąkliwość, co przekłada się na ich zwiększoną trwałość i estetykę. Technologia h-plus chroni również przed pojawianiem się wykwitów, a także spowalnia rozwój mchów i porostów.

Źródło: POZBRUK


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu